Templomi Hírlevél 2012. augusztus 5.

2012. augusztus 05. Évközi 18. vasárnap  XII. évf. 32. szám

„Mennyei kenyeret - adott nékik az Úr.”

EVANGÉLIUM: Jn 6, 24-35

Aki hozzám jön, nem éhezik, és aki hisz bennem, nem szomjazik többé.

Amikor a nép nem találta Jézust, sem a tanítványait, bárkába szálltak, és elmentek Kafarnaumba, hogy megkeressék jézust. Amikor a tó túlsó partján megtalálták, megkérdezték tőle: ,,Mester, mikor jöttél ide?''

,,Bizony, bizony, mondom nektek -- felelte Jézus --, nem azért kerestetek, mert csodajeleket láttatok, hanem mert ettetek a kenyérből és jóllaktatok. Ne olyan eledelért fáradozzatok, amely megromlik, hanem olyanért, amely megmarad az örök életre. Ezt az Emberfia adja nektek, - - őt ugyanis az Atya igazolta.''

Erre megkérdezték tőle: ,,Mit tegyünk, hogy Istennek tetsző dolgot cselekedjünk?''

,,Istennek az tetszik -- válaszolta Jézus --, ha hisztek abban, akit küldött.''

De ők így folytatták: ,,Hát te milyen csodajelet teszel, hogy lássuk és higgyünk neked? Mit tudsz tenni? Atyáink mannát ettek a pusztában, amint az Írás mondja: Égi kenyeret adott nekik enni.''

Jézus erre így szólt: ,,Bizony, bizony, mondom nektek: Nem Mózes adott nektek kenyeret az égből, hanem Atyám adja nektek az igazi égi kenyeret. Mert az az Isten kenyere, aki alászállt az égből, és aki életet ad a világnak.''

Erre így szóltak hozzá: ,,Urunk, add nekünk mindig ezt a kenyeret!''

,,Én vagyok az élet kenyere -- felelte Jézus. Aki hozzám jön, többé nem éhezik, és aki bennem hisz, soha nem szomjazik.''

Ihs

Isten szállt le az Oltárra, itt keresett lakhelyet!
Miért nem jöttök hát imádni, ó, ti bűnös emberek?
E Szentségben Jézus Teste, Angyali Szent Eledel,
Előtte az Égi karok, egy-egy kara térdepel.

Ez a Test az, mely érettünk olyan sokat szenvedett,
Ez a Szív az, mely bennünket mindhalálig szeretett.
Ez a Vér folyt a Keresztről, Ezt csókolta Mária,
Ne félj Tőle bűnös ember, megtisztulhatsz Általa!

Megtisztulok, Édes Jézus, jól tudom, ha Akarod!
A bűn ellen védőpajzsul, Add nekem Szent Malasztod!
Drága Tested, e nagy Szentség, táplálja itt lelkemet!
Hogy Tehozzád hű lehessek, míg a sírhant eltemet!

A Szeretet Királyának, terítve az asztala,
Csodás módon: Teste s Vére, táplálékul van rajta!
E Szentségben elrejtőzve, minden ember arra kér:
Jöjj hozzá, Szív-sebébe, egész világ belefér!

A Szeretet Szent Királya, itt a vendég fogadó.
Csak azt Kéri, a szívem is legyen, Őhozzá méltó!
E Szentségben elrejtőzve, minden ember arra kér:
Jöjj hozzá, Szív-sebébe, egész világ belefér!!

Pölöskei Judit

Augusztus 6.

URUNK SZÍNEVÁLTOZÁSA

Az evangélium nagy eseményei nem csupán arra valók, hogy egy évben egyszer megünnepeljük, hanem feltárják hívő életünknek a mindennapokban elrejtett lehetőségét és kötelességeit.Tulajdonképpen minden embernek naponta fel kellene kapaszkodnia egy ilyen magas hegyre: vagyis elmélkedve, szemlélődve eltávolodni mindentől, mindenkitől és még saját magától is.
        Hiszen egyedül onnét felülről lehet mindent jól látni. A lenti feladatok, megoldhatatlannak látszó nehézségek, bonyolult helyzetek azzal nyomnak a földre, hogy nem látjuk a helyes arányokat. Mivel nyakig benne vagyunk az események, teendők, érzések sodrásában, nem láthatjuk, merre van a kiút: mi mennyit ér, és megéri-e félni tőle, kell-e egyáltalán törődni vele; mi marad meg abból, ami ma elviselhetetlennek tűnik, egy hét múlva?De én nem akármilyen hegyre megyek fel, hanem a Tábor hegyére, amely Jézus istenségének és eljövendő szenvedésének (tehát emberségének) kinyilatkoztatása. Ide azonban csak vele és szentjeivel mehetek fel.Ezért elmélkedés előtt a Jézus-imát mondogatom: Uram, Jézus Krisztus, Isten Fia, könyörülj rajtam!, azután elindulok a napi szentírási szakaszokat olvasva. Meg-megállok, elkalandozom. Igazában az elkalandozás, az elszórakozás is része annak az útnak, amely a szemlélődéshez vezet.Ott elváltozott előttük. Addig kell imádkozni, elmélkedni, míg egyszer csak ez az elváltozás be nem következik. Nem látomás ez, hanem annak felismerése egész egzisztenciákkal, hogy kicsoda Jézus az Atya számára és a mi számunkra. A szemlélődés lényege, hogy amit a hitből ismerünk, azt most mint a mindenség világosságát, életünk legteljesebb és örömteli megoldását szemléljük.
            Nyilvánvalóan volt olyan Tábor-hegyi élményünk, amely Szent Péteréhez és társaiéhoz hasonló. Akkor elég a visszaemlékezés. Szent Péter is ebből élt; ez a visszaemlékezés ugyanis a jelen legmélyebb valóságára nyitja föl szemünket, mert Krisztus ugyanaz tegnap és ma és mindörökké.Így megdicsőülésének szemtanújaként, az égből jövő szózat fültanújaként, olyan emberként, akinek a Hajnalcsillag felkelt a szívében, jöhetünk le a hegyről, s térhetünk vissza napi teendőinkhez, hogy találkozhassunk mindazzal, ami ránk és szeretteinkre vár itt a földön.

MISÉK  AUGUSZTUS  06   –  AUGUSZTUS  12–IG

07. Kedd:      1900   Jegyesekért, Hálából a Szentlélek ajándékaiért;

10. Péntek:    1900  Juhász Józsefné halálának 3. évfordulójára, valamint a család elhunyt tagjaiért;

11. Szombat: 1900

12. Vasárnap:  930 Majzik István, felesége László Mária lelki üdvéért                       _________________________________________________________________________________________

Keddenként a szentmise után szentségimádást tartunk.

ZARÁNDOKLAT MÁRIABESNYŐRE!

Hagyományainkhoz hűen idén is gyalogosan elzarándokolunk Máriabesnyőre: augusztus 11-én /szombat/ reggel 6 órakor indulunk.

Házasságot kötött:

Kovács Krisztián és Bari Szilvia