Napi evangélium
21. kedd: SZŰZ MÁRIA BEMUTATÁSA
2Mak 6,18-31; Zs 3; Lk 19,1-10
Példát mutatok arra, hogyan kell szent törvényekért bátran szép halált halni

Kedves Látogató!

Isten hozta/Isten hozott a kókai Szent Máté Római Katolikus Egyházközség honlapján.

Szeretnénk minden olyan információval ellátni vendégeinket, amelyek hasznosak és gazdagítják az ember lelkivilágát. A technika lehetővé teszi, hogy sok információt rövid időn belül megtekinthessünk és megoszthassunk egymással. Persze ez sokszor személytelen, de lehetőséget biztosít arra, hogy akár személyes kapcsolatok forrásai legyenek.

Egy honlap olyan, mint egy ablak az Egyház épületén. Rajta benézve sok olyan dolgot láthatunk meg, amit esetleg az épület falai eltakarhatnak előlünk. De ezen az ablakon be lehet nézni, sok mindent meg lehet ismerni, sok mindent meg lehet tudni; sőt, a látottak alapján akár az épületbe nyíló ajtó kilincsét is le lehet nyomni!

„…a virtuális nem képes helyettesíteni a közvetlen emberi kapcsolatokat, sőt nem is szabad, hogy átvegye ezek helyét […], hiszen a hit átadásában a valódi emberi kapcsolatok a mai napig alapvető szerepet töltenek be, és ez így lesz a jövőben is.” – mondta XVI. Benedek pápa.

Minden kedves vendégünknek kívánom, hogy látogatása honlapunkon lelki gazdagodássá, az Egyházról való új ismeretek bővülésévé, és legfőképpen új kapcsolatok forrásaivá váljanak!

Bakonyi János
Plébános