Templomi Hírlevél 2015. június 14.

2015. június 14. Évközi 11. vasárnap XIII. évf. 24. szám

„Mennyire jólesik nékem, - tégedet, Uram, hálával dicsérnem.”

SZENTLECKE : 2 Kor 5, 6-10

Igyekszünk az Úr kedvében járni, akár közel vagyunk hozzá, akár távol járunk tőle.

Testvéreim! Bizalom tölt el minket, s nem feledkezünk meg arról, hogy míg e testben vándorként élünk, távol járunk az Úrtól. A hitben élünk, a szemlélet még nem osztályrészünk. Ám bizalom tölt el bennünket, így jobban szeretnénk megválni a testtől, és hazaérkezni az Úrhoz.

Ezért is igyekszünk az ô kedvében járni, akár közel vagyunk hozzá, akár távol járunk tőle. Mindnyájunknak meg kell ugyanis jelennünk Krisztus ítélőszéke előtt, hogy ki-ki megkapja, amit testi életében kiérdemelt, aszerint, hogy jót vagy gonoszat cselekedett.

Mk 4, 26—34

Isten országa parányi magból fejlődik hatalmas fává!

Abban az időben Jézus ezt mondta a tömegnek:

,,Isten országa olyan, mint amikor az ember magot vet a földbe. Utána akár alszik, akár ébren van, éjjel vagy nappal, a mag kicsírázik és szárba szökken, maga sem tudja hogyan. A föld magától hoz termést: Először szárat, aztán kalászt, majd telt szemet a kalászban. Mikor pedig a termés engedi, az ember mindjárt fogja a sarlót, mert itt az aratás.''

Majd folytatta: ,,Mihez hasonlítsuk az Isten országát? Milyen példabeszéddel szemléltessük? Olyan, mint a mustármag, amely, amikor elvetik a földbe, kisebb minden más magnál a földön. Mikor azonban elvetik, kikel és minden kerti veteménynél nagyobb lesz. Nagy ágakat hajt, úgyhogy az ég madarai az árnyékában laknak.''

Sok hasonló példabeszédben hirdette nekik az igét, mert így tudták megérteni. Példabeszéd nélkül nem szólt hozzájuk. Mikor azonban egyedül volt tanítványaival, mindent megmagyarázott nekik.

Értékeimmel szolgálni a másik embert

Számos esetben tapasztaljuk magunkban, hogy ha valami új, szokatlan feladat, lehetőség áll elénk, megijedünk tőle. Hogyan fog sikerülni, meg tudom-e tenni, képes vagyok-e rá? Félelmeink lehetnek egészségesek, amelyek önvizsgálatra, odafigyelésre késztetnek. Ugyanakkor nem kötnek gúzsba, nem bénítanak le. Ezekben az esetekben reálisan tudok dönteni arról, hogy megtegyem, vállaljam-e az adott feladatot.

Más esetekben a félelem megrémiszt, elbizonytalanít, gúzsba köt. Nem merek lépni, a félelem erősebbnek bizonyul, visszavonulok a már ismert keretek közé, önmagamba. Ez a félelem magányossá tesz, ráadásul az elszalasztott lehetőség bántani fog.

Az első két szolga elkezdte használni azt, amit kapott. A harmadikban a félelem erősebbnek bizonyult.

Én hogyan tudom használni képességeimet, adományaimat?  Mennyire tudok, merek kapcsolataimban nyitottá válni? Mennyit merek megmutatni magamból? Nyilván ez attól is függ, milyen mélységű az adott kapcsolat. Mindehhez a bizalmat szükséges erősíteni önmagamban.

Mindez persze nem azt jelenti, hogy nem lesz sérülés, kudarc kapcsolataimban, mégis, ennek ellenére teljesebbé válik életem, erősebbé válnak kapcsolataim, ha van bizalmam belevágni az újba, ha élni tudok a kínálkozó lehetőségekkel.

Fülöp Ákos plébános

Apró szolgálatok láncolata

Öröm kell a szívekbe, melyekben a Szentlélek lakik!
Öröm kell a keresztet viselő lelkekbe,

öröm a bánatos és sebzett lelkekbe,

öröm a küszködő s harcot vívó lelkekbe;

ahol Isten van, ott öröm is legyen.

És pedig azért legyen, mert az öröm erő,

s a lehangoltság gyöngeség.

Legtöbb erő a lelki élethez kell, mely kicsiben való hűség, s a reggeltől estig való apró szolgálatok láncolata. Itt nem szerepel a nyilvánosság ingere, nincsenek meg az ünnepélyes gyűlések villanyozó hatásai, sőt gyakran meg kell küzdenünk a szokás unalmával is; azért tehát az örömökre szorulunk, melyeket a Szentlélek ad nekünk.

Prohászka Ottokár

Szóljunk Istenhez!

Ha nincs mit tenned, nos, miért nem imádkozol vagy olvasol?
Miért nem mégy meglátogatni a mi Urunk Jézust, beszélve Hozzá, hallgatva Őrá? Mert ha imádkozunk, Istenhez szólunk, ha Írást olvasunk, Istenre hallgatunk.

Szent Ambrus

MISÉK  JÚNIUS  15  –  JÚNIUS  21

16. Kedd:      1900  Cursillosokért;;

19. Péntek:    1900

20. Szombat: 1900  Dóczi János halálának 10. évfordulójára;

21. Vasárnap:  930  Nyári János atya pappá szentelésének 35. évfordulójára,
                           Schlachta István, Falvai József, László József (Vid atyáért),
                           Tóth K. János kanonokért, papi hivatásokért, valamint
                           Kókán szolgálatot teljesítő atyákért és Keresztes Nővérekért;
                           Varró Gergely és felesége Varró Erzsébet, fiuk Varró Gergely,
                           Palyaga Ferenc és felesége Varró Margit lelki üdvéért;

21-én: 15 órakor Kongregációs gyűlést tartunk.

Elhunytak:

Borsik István László volt kókai lakos;

Hetyei Lászlóné Sőregi Margit Kassai u. 10.