Templomi Hírlevél 2012. július 22.

2012. július 22. Évközi 16. vasárnap  XII. évf. 30. szám

„Az Úr nékem pásztorom, - ínséget nem kell látnom.”

SZENTLECKE: Ef 2,13-18

Krisztus, a mi békességünk, a két népet önmagában eggyé tette.

Testvéreim! Ti, akik egykor ,,távol'' voltatok, Krisztus Jézusban most ,,közel'' kerültetek, Krisztus vére árán.

Ő a mi békességünk, aki a kettőt (Izraelt és a pogányokat) eggyé forrasztotta, és a közéjük emelt válaszfalat ledöntötte, az ellenségeskedést kiküszöbölte saját testében. A törvényt ugyanis parancsaival és rendelkezéseivel együtt érvénytelenítette. Mint békességszerző a két népet magában eggyé, új emberré teremtette, és egy testben mind a kettőt kiengesztelte Istennel kereszthalála által, amellyel az ellenségeskedést megölte.

Eljött, hogy békét hirdessen nektek, a távol levőknek, és békét a közel levőknek. Az ő révén van mindkettőnknek szabad utunk az egy Lélekben az Atyához.

EVANGÉLIUM: Mk 6,30—34

Jézus megértő szeretettel fordul az emberekhez, mert olyanok, mint a pásztor nélküli juhok.

Abban az időben: Az apostolok összegyűltek Jézushoz, és beszámoltak mindarról, amit tettek és tanítottak. Ő így szólt hozzájuk: ,,Gyertek ti is, (menjünk) a pusztaságba egy magányos helyre, hogy pihenjetek egy kicsit!'' Mert olyan nagy jövés-menés volt körülöttük, hogy még evésre sem maradt idejük.

Bárkába szálltak tehát és elmentek egy elhagyatott helyre, hogy magukban legyenek. De sokan látták, amikor elmentek, és sokan megtudták. Erre minden városból gyalog odasiettek, és megelőzték őket.

Amikor kiszállt és látta a nagy tömeget, megesett rajtuk a szíve. Olyanok voltak, mint a pásztor nélküli juhok. Ezért tanítani kezdte őket sok mindenre.

Ősi norvég vers: Tanulj!

Tanuld meg a víztől követni utadat,
Tanuld meg a tűztől: mindből hamu marad.
Tanulj az árnyéktól őrködni éberen,
Tanulj a sziklától megállni helyeden.
Tanuljál a Naptól, mely nyugovóra tér,
Tanulj a szellőtől, mely lombok közt pihen:
Hogyan kell életed leélni csendesen.
Tanuld meg tőlük, hisz mindenik testvéred:
Hogy kell szépen élni és szépen halni meg.
Tanuld a féregtől: semmi sem fölösleg,
Tanulj a rózsától tisztán maradni meg.
Tanuld meg a lángtól elégetni szennyed,
Tanuld a folyótól: utadból ne térj meg.
Tanulj az árnyéktól alázatos lenni,
Tanulj meg a Naptól szüntelen haladni.
Tanuld négy évszaktól ismerni az időt,
Tanuld a csillagtól, hogy az Égben erőd.
Tanulj a tücsöktől: ha magad vagy, zenélj.
Tanuld el a Holdtól, hogy semmitől ne félj.
Belátást a sastól, s ha vállad súly nyomja,
Nézd meg, milyen terheket cipel a hangya.
Tanuld a virágtól, hogy légy szép és kecses,
Tanulj kismadártól: szabadon repülgess.
Tanulj a báránytól: legyél szelíd, mint ő,
Mindentől tanuljál, mert minden veszendő.
Úgy figyelj utadon, mi célodhoz viszen,
Tanítson, mi meghal, s LÉTED ÖRÖK LEGYEN!

Szent Joakim és Szent Anna, Szűz Mária szülei

Ünnepük: július 26.

Anna és Joakim csendes, észrevétlen életet éltek. Életüket gyümölcséről, a Szűzanyáról lehet felismerni. Ma is szükség van csendben szolgáló, szerető emberekre, akik Isten szeretetét élik és tanúsítják.

Szent Anna talán nem is sejtette, kit bízott gondjaira Isten, amikor Mária édesanyja lett. Becsülettel tette dolgát, hitre, imádságra nevelte lányát. Sokszor mi is csak később vesszük észre, milyen nagy dolgot tett velünk az Isten. Legyünk mindig hálásak Istennek.

Jézus Krisztus test szerinti nagyszüleinek, Szent Joakimnak és Szent Annának emléknapját tarja az Egyház. Az ő gyermekük volt a Boldogságos Szűz Mária. A II. századig visszamenő hagyomány nevezi meg a Boldogságos Szűz Mária szüleit. Szent Annát már a VI. századtól tisztelték Keleten, kultusza Nyugaton a X. században terjedt el. Szent Joakim tisztelete az újkorban fejlődött ki.

Könyörgés a nagyszülőkért

- Köszönjük hosszú életünk minden napját! Hogy sokat láttunk és hallottunk az Örömhír beteljesedéséből! Adj éveinknek minden korban jó termést, érett gyümölcsöket!

- Adj jó egészséget a nagyszülőknek, szép és tartalmas éveket, áldd meg őket azzal, hogy meg nem szűnő reménnyel nézzenek a jövőbe!

- Áldd meg őket azzal, hogy reményeiket merjék az unokáikra alapozni! Lássák bennük a jövő zálogát, mivel a fiatalok is jó úton járnak!

- Hallgasd meg sok nagymama és nagypapa imádságát, akik gyermekeik, unokáik megtéréséért könyörögnek!

- Legyen ez az ünnep sok tiszta boldogság napja a nagyszülőknek és minden névnapját ünneplő testvérünknek is!

MISÉK  JÚLIUS  22   –  JÚLIUS  29

24. Kedd:      1900   Hálából a Szentlélek ajándékaiért;

27. Péntek:    1900  Nagy István, felesége Szűcs Anna,valamint Pataki István, felesége Laczkó Anna lelki üdvéért;

28. Szombat: 1900  Répás István és fia István, valamint nagyszülőkért;

29. Vasárnap:  930 Szekeres Lajosné és hozzátartozóiért; Szabó István és felesége Laczkó Mária lelki üdvéért

_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________

Keddenként a szentmise után szentségimádást tartunk.
_________________________________________________________________

Sajnálatos és szomorú dolog történt a július 11-én, kedd éjszaka vagy szerdán valószínűleg a hajnali órákban.

Ismeretlenek a templom parkjában lévő egyik kandelábert megrongálták, ki akarták szaggatni a betontuskójából, majd a déli oldalon lévő összes kandeláberből az összes izzót kilopkodták. Feltétlen tudnunk kell, hogy ezek a különleges izzók csak speciális foglalatba helyezhetők, normál foglalatban nem üzemképesek.

Ezen kívül a főbejárat előtt lévő sávban elkezdték gyökerestül kitépdesni az örökzöldeket.

Tisztelettel kérek mindenkit, hogy ha bárkit rajtakapnak a templom parkjában lopáson, illetve szándékos rongáláson, kérem, hogy a szeretet hangján, ám annál határozottabban és EMLÉKEZETESEBBEN beszélgessenek el vele a park értékeiről és szépségeiről, illetve a köztulajdon szerepéről az életünkben.

Ez a park a miénk, Isten dicsőségére készült, és kötelességünknek érezzük megvédeni!