Templomi Hírlevél 2015. január 11.

2014. január 11. Urunk megkeresztelkedése XIII. évf. 02. szám

„Áldja meg Isten az ő népét,  - adjon neki békességet!”

SZENTLECKE: ApCsel 10, 34-38

Az Úr fölkente őt Szentlélekkel.

Kornéliusz házában Péter szólásra nyitotta ajkát, és ezeket mondta: ,,Valóban el kell ismernem, hogy Isten nem személyválogató. Mindenki kedves előtte, bármely néphez tartozik is, aki féli őt és az igazságot cselekszi. Isten a tanítást Izrael fiainak adta, és a béke örömhírét hirdette Jézus által. Ő a mindenség Ura.

Ti tudjátok, hogy mi minden történt Galileától egész Judeáig attól kezdve, hogy János hirdette a keresztséget: Hogyan kente fel az Isten a názáreti Jézust Szentlélekkel és hatalommal. Ő pedig, amerre csak járt, jótetteket vitt végbe, és meggyógyított minden ördögtől megszállottat, mert vele volt az Isten.''

EVANGÉLIUM:Mk 1, 7-11

A mennyei Atya tanúsítja, hogy Jézus az ő szeretett Fia.

Keresztelő János ezt hirdette: ,,Aki utánam jön, hatalmasabb nálam. Arra sem vagyok méltó, hogy lehajoljak és megoldjam a saruszíját. Én vízzel keresztellek titeket, ő pedig Szentlélekkel keresztel majd meg benneteket!''

Ezekben a napokban történt, hogy eljött Jézus a galileai Názáretből, és megkeresztelkedett Jánosnál a Jordánban. És mindjárt, amint feljött a vízből, látta, hogy megnyílik az ég, és a Lélek, mint egy galamb, leszáll rá. Az égből pedig szózat hallatszott: ,,Te vagy az én szeretett Fiam, benned kedvem telik!''

Urunk megkeresztelkedésének ünnepe

Nyilvános tevékenységének megkezdése előtt Jézus a Jordán folyóhoz ment, Keresztelő Jánoshoz, aki megkeresztelte őt. Jézus keresztelkedése epifánia, istenségének jele: keresztelkedésével igent mond az Atya akaratára. Megkezdi földi küldetését, hogy megmutassa Isten szerető jóságát. Az ünnep görög neve teofánia, vagyis Isten megjelenése: az Atya szózata hallatszott az égből, s a Szentlélek galamb képében szállt alá a megnyílt egekből.

Vízkereszt után Jézus megkeresztelkedésének ünneplésével fejeződik be a karácsonyi idő. Keresztelő János megkereszteli Isten egyszülött Fiát a Jordán folyóban – ezzel indul Jézus földi küldetése, nyilvános működése, hogy megmutassa Isten szerető jóságát minden ember iránt. Jézus keresztelkedése istenségének jele: igent mond az Atya akaratára.

Keresztelő János tudta és hangsúlyozta, hogy nem ő a Messiás, s arra sem méltó, hogy a saruszíját megoldja. Ő csak vízzel keresztelt, utána jön, aki Szentlélekkel fog keresztelni. Az Úr Jézusnak nem volt szüksége arra, hogy felvegye a keresztséget, mégis megtette: egy lett közülünk, vállalta az emberi sorsot. Megkeresztelkedését rendkívüli jelek kísérték: miközben imádkozott, megnyílt az ég, és mint egy galamb, leszállt rá a Szentlélek, és szózat hallatszott az égből: 'Te vagy az én szeretett Fiam, benned telik kedvem'. Jézus első nyilvános mozdulatában benne volt egész élete: a Szentlélek erejével cselekszik, hogy az Atya akarata vezesse mindenben.

Nincs Jordán folyónk,
hogy megmerüljünk benne,
de van könnyünk,
s a könny,
akár belső, akár látható,
tisztít és bocsánatot szerez.

(Szent-Gály Kata: Hiláriusz
  Urunk megkeresztelkedése)

Mint azt már előző lapszámainkban hirdettük december 29-én, hétfőn a Magyar Katolikus Rádióban az esti rózsafűzért /19 órakor/ a kókai Cursillo tagjai imádkozták.

A Magyar Katolikus Rádió vezetősége az alábbi levéllel köszönte meg munkájukat.

„Ma leszállt az égből az igazi béke:

Ma édességet harmatoztak az egek a földre.

Ma felvirradt megváltásunk új hajnala,

És elérkezett a kezdettől megígért üdvösségünk napja.”

Tisztelt Imacsoport Tagok!

Megköszönve rádiónk tevékenységéhez nyújtott egész éves szolgálatát az Urunk születése olvasmányos imaóra szavaival kívánunk Önnek és családjának Istentől áldott karácsonyi ünnepet és kegyelmekben gazdag, boldog újesztendőt.

Budapest, 2014. december 1.

Őszinte nagyrabecsüléssel köszönjük:

MISÉK  JANUÁR  12  –  JANUÁR  18

13. Kedd:      1700  Rosa Mysticai Szent Szűz tiszteletére engesztelőkért; Szülőkért és az ő szeretteik lelki üdvéért;

16. Péntek:    1700

17. Szombat: 1700  Tóth Tamás halálának 5. évfordulójára; Varró Ferencné Dobos Erzsébet halálának 1. évfordulójára,

valamint a Jermi család elhunytjaiért;

18. Vasárnap:  930 Keczöl Lajos halálának 6. évfordulójára;

__________________________________________________________________

Kérjük azokat a párokat, akik az idén szeretnének házasságot kötni, hogy jegyes oktatás miatt minél előbb jelentkezzenek a sekrestyében.
__________________________________________________________________

13-án 16-17 óráig Engesztelő imaórát tartunk.
__________________________________________________________________

18-án 15 órakor Kongregációs gyűlést tartunk.
__________________________________________________________________

Gedei János Rákóczi u. 2.