Templomi Hírlevél 2014. december Karácsony

2014. december   Karácsony   XII. évf. 52. szám

Istentől megáldott, békés, örömteli és boldogabb új esztendőt kívánok mindenkinek a magam és munkatársaim nevében:          Zalán atya

„Ma született a Megváltónk, - az Úr Jézus Krisztus.”

EVANGÉLIUM: Lk 2,1-14

Megszületett a ti Megváltótok!

Azokban a napokban Augusztusz császár elrendelte, hogy írják össze a földkerekség lakosságát. Ez az első összeírás akkor történt, amikor Szíria kormányzója Kirinusz volt. Mindenki elment a maga városába, hogy összeírják.

Galilea Názáret nevű városából, József is fölment Dávid városába, a judeai Betlehembe, hogy összeírják eljegyzett feleségével, Máriával, aki gyermeket várt.

Amíg ott tartózkodtak, beteltek Mária napjai, hogy megszülje gyermekét. Világra hozta, elsőszülött fiát, pólyába takarta, és jászolba fektette, mert nem kaptak helyet a szálláson.

A környéken pásztorok tanyáztak a szabad ég alatt, nyájukat őrizték az éjszakában. Egyszerre csak megállt előttük az Úr angyala, és az Úr dicsősége beragyogta őket. Nagyon megrémültek.

Az angyal így szólt hozzájuk: ,,Ne féljetek! Íme, jó hírt hozok nektek, amely nagy öröm lesz az egész népnek. Ma megszületett a Megváltótok, az Úr Krisztus, Dávid városában. Ez lesz nektek a jel: Kisdedet találtok pólyába takarva és jászolba fektetve.''

Az angyalt hirtelen nagy mennyei sereg vette körül. Istent dicsőítve ezt zengték:

Dicsőség a magasságban Istennek,

és békesség a földön

a jóakaratú embereknek!

Piramis – Kívánj igazi ünnepet!

Nézem, ahogy az est leszáll az ablakom előtt,
Ezüstbe és fehérbe öltözik a Föld.
Álmaink és bűneink, jó és rossz tetteink
Ma hó takarja.

A világ bármely részén élsz és bárki vagy,
Szeretném, hogy légy ma este egy kicsit boldogabb,
Kívánj igazi ünnepet, kívánj igazabb életet,
Ahogyan én neked.

Kívánj a szónak nyílt utat,
És a dalnak tiszta hangokat,
Kívánd, hogy mindig úgy szeresselek,
Ahogy szeretnéd hogy szeressenek!

Kívánd, hogy mindaz, amit ma éjjel gondoltál,
Ugyanúgy igaz legyen holnap s holnapután,
Kívánj igazi ünnepet, kívánj igazabb életet,
Békés karácsonyt mindenkinek!

Szeresd a Napot, szeresd a Holdat,
Szeresd a Földet, és szeresd a tengert,
Szeresd a férfit, férfi szeresd az asszonyt,
Szeresd a gyermeket, és szeresd a fényt!
A fényt, a fényt, a fényt.

Szeresd a tüzet, és szeresd a vizet,
Szeresd a világot, és szeresd az Istent,
Szeresd az Istent, még egyszer szeresd az Istent,
És szeresd Őt és csak szeress, szeress, szeress!

Szeresd az Istent, szeresd a könyvet
Szeresd a világot, és szeress mindent!
Békés karácsonyt mindenkinek!
Békés új évet mindenkinek!
Szeress!

Családfelajánló ima Jézus Szíve tiszteletére

Jézus Szentséges Szíve! Alázatosan kérünk, áraszd áldásaidat a család minden tagjára: az itt lévőkre és a távol lévőkre, az élőkre és az elhunytakra. Mindnyájunkat visszavonhatatlanul, a Te szentséges Szíved oltalma alá helyezzük.

Ha valamelyikünk olyan szerencsétlen találna lenni, hogy a te szentséges Szívedet megszomorítaná, – már most ünnepélyesen megkérlelünk az ő vétke miatt. A te szentséges Szívedre kérünk Urunk, Jézusunk, fogadd el az elégtételt és irgalmazz neki!

Imánkba foglaljuk az egész világ összes családját és valamennyinek kérjük a Te szent Szívednek pártfogását: védelmezd a kisded bölcsőjét, a gyermekek iskoláját, az ifjú lelkek hivatását.

Légy a betegek ereje, és az aggok támasza, az özvegyek gondviselője, az árvák Atyja.

Őrködjél minden családban a betegek és haldoklók ágya fölött. De főképpen alázatosan könyörgünk, légy velünk a halál óráján, ó Jézus Szíve, az irgalom és szeretet tengere.

Vonj akkor szorosan magadhoz és dicső Anyád szeplőtelen Szívéhez. Légy különösen akkor a mi oltalmunk és menedékünk, nyugvóhelyünk. És miután a te áldott karjaidban zártuk le szemünket, ó, áldott Jézus, add, hogy égi otthonodban mindegyikünk megtalálja az egész családot a Te szentséges Szívedben.

Ámen.

MISÉK  DECEMBER  29  –  JANUÁR  04

30. Kedd:      1700

31. Szerda:  1700  Hálaadó szentmise;

01. Csütörtök:   930 Újév, Szűz Mária Istenanyja ünnepe – Béke Világnapja;

Parancsolt ünnep!!

02. Péntek:    1700   Maszló György halálának 30. napjára;

ELSŐPÉNTEK

03. Szombat: 1700  Ruzsák László halálának 1. évfordulójára;

04. Vasárnap:  930

__________________________________________________________________

28-án, Szent Család vasárnapján a szentmise után egyenként megáldom a családokat, Mária, József és Krisztus áldásába ajánlva őket. Azok a hívek, akik egyedül élnek, vagy akiknek a családjuk távol él, a szentmise végén egyszerre kapnak áldást, hiszen ők is Isten családjához, az Egyházhoz tartoznak! ☺
__________________________________________________________________

29-én, hétfőn a Magyar Katolikus Rádióban az esti rózsafűzért /19 órakor/ a kókai Cursillo tagjai imádkozzák. Ha tehetjük, imádkozzuk velük közösen! Köszönjük, hogy képviselik Egyházközségünket!
__________________________________________________________________

31-én, szerdán 17.00 órakor év végi hálaadást tartunk, január 1-én, csütörtökön 9.30-kor az újévi ünnepi szentmisén megemlékezünk Szűz Mária Istenanyaságáról. (Parancsolt ünnep!)
__________________________________________________________________

Régi hagyományokhoz híven, Vízkereszthez legközelebb eső vasárnap /jan. 04-én, 14 órától/ házszentelések lesznek. Szándékot a sekrestyében lehet jelezni.

04-én, vasárnap a szentségimádás házszentelések miatt a hívek kérésére elmarad.