Templomi Hírlevél 2014. június 8.

2014. június 08. Pünkösdvasárnap XI. évf. 23. szám

„Áraszd ránk Lelkedet, Istenünk: - újítsd meg a föld színét.”

SZENTLECKE 1 Kor 12, 3b-7. 12-13

Mi mindannyian egy Lélekben egy testté lettünk keresztségünk által

Testvéreim! Senki sem mondhatja magától: ,Jézus az Úr!'', csak a Szentlélek által.

A lelki adományok ugyan különfélék, a Lélek azonban ugyanaz. A szolgálatok is különfélék, de az Úr ugyanaz. Sokfélék a csodajelek is, de Isten, aki mindenben mindent véghezvisz, ugyanaz. A Lélek ajándékait mindenki azért kapja, hogy használjon vele.

A test ugyan egy, de sok tagja van. A testnek ez a sok tagja mégis egy test. Így van ez Krisztussal is. Mi ugyanis mindnyájan egy Lélekben egy testté lettünk keresztségünk által: akár zsidók, akár pogányok, akár rabszolgák, akár szabadok vagyunk. Valamennyiünket ugyanaz a Lélek töltött el.

EVANGÉLIUM: Jn 20, 19-23

Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket: Vegyétek a Szentlelket!

Amikor a hét első napján (Húsvétvasárnap) beesteledett, Jézus megjelent a tanítványoknak ott, ahol együtt voltak, pedig a zsidóktól való félelmükben zárva tartották az ajtót. Belépett és így szólt hozzájuk: ,,Békesség nektek!'' Miután ezt mondta, megmutatta nekik a kezét és az oldalát. Az Úr láttára öröm töltötte el a tanítványokat.

Jézus megismételt: ,,Békesség nektek! Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.'' E szavak után rájuk lehelt, és így folytatta: ,,Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek nem bocsátjátok meg, az nem nyer bocsánatot.''

Pünkösd után

Pünkösd előtt - sóvárgás titkos mélye.
Pünkösd előtt - ígéretek zenéje.
Pünkösd előtt - esedezés, esengés.
Pünkösd előtt - halk hajnali derengés.
Pünkösd előtt - szent vágyak mozdulása.
Pünkösd előtt - koldusszív tárulása.
Csendesen várni - várni, hinni, kérni!
Aztán - boldog pünkösd utánba érni!
S pünkösd után - szent égi erőt-vetten,
pünkösd után - Lélekkel telítetten.
pünkösd után - bátor tanúvá lenni,
pünkösd után - régit kárnak ítélni.
Krisztusnak élni és másoknak élni,
minden mennyei kincset elfogadni,
és pünkösd után - adni, adni, adni!

Túrmezei Erzsébet

VOLTÁL MÁR ÚGY?

Voltál már úgy, hogy azt érezted, méltatlanul sokat kapsz Istentől?

Voltál már úgy, hogy csak összefüggéstelen szavakat tudtál gügyögni --mint a néhány hónapos kisbaba-- akire olyan szeretettel

mosolyog a világ, annyira a tenyerén hordozza  a Teremtője, hogy nem találja a megfelelő kifejezéseket a hálája kimondásához?

Voltál már úgy, hogy egy mélypontod kellős közepén sem érezted elhagyottnak, magányosnak magad, és az egész lényed egyszer csak valami megmagyarázhatatlan oknál fogva átlényegült egy csendes mosollyá?

Voltál már úgy, hogy számodra addig teljesen ismeretlenek barátságosan megszólítottak...a neveden, és azt mondták:

--Barátom lépj be a házamba, az én világomba, mert méltónak tartalak arra, hogy a vendégem légy, és engedd, hogy néha én is elidőzzek nálad, megosztva örömeimet, gondjaimat!--

Voltál már úgy, hogy a környezetedben élők legtöbbje értetlenül szemlélte azt a bizonyos csendes mosolyt az arcodon, azon tűnődve, vajon mire ez a béke és öröm, hiszen semmi látványos jó nem történt veled, körülötted?

Naponta kapjuk Isten ajándékait a legkülönfélébb formában... madárdalban, egy ragyogó gyöngyfüzér képében az ősz pókhálón,

gyermekünk tiszta tekintetében, egy kézfogásban, szüleink ölelésében, vagy éppen felvillanó emlékeink által.

Hálát adok Istennek minden egyes napért is, ami az Ő ajándéka.

Mosonyi Ferenc

MISÉK  JÚNIUS  09  –  JÚNIUS  15

09. Hétfő:     800       Csatlós János és felesége Gedei Erzsébet lelki üdvéért;

10. Kedd:       1900  Tóth Jánosné Tóth Margit halálának 30 napjára;

13. Péntek:    1900  Rosa Mysticai Szent Szűz tiszteletére; Ballagó diákokért;

14. Szombat: 1900  Tóth Jánosné Tóth Margit lelki üdvéért;

Papp János, felesége Németh Piroska és elhunyt hozzátartozókért;

15. Vasárnap:  930 Ruzsák Anett lelki üdvéért;

Laczkó Lajos, felesége Szabó Margit, valamint testvéreikért és szüleikért;

Simon Ferenc lelki üdvéért;

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA

_________________________________________________________________

Holnap, pünkösdhétfőn reggel 8 órakor lesz szentmise.

Alkossunk élő rózsafüzért!

A Mária Kongregáció indíttatására engeszteljünk családjainkért, fiataljainkért, közösségeinkért holnap /pünkösdhétfő/ 15-16 óráig.

A tavalyi évhez hasonlóan imádkozzuk az örvendetes rózsafüzért otthonainkban, vagy közösségeinkben. Jézus mondja: „Ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.”
_________________________________________________________________

15-én 15 órakor Kongregációs gyűlést tartunk.
_________________________________________________________________

22-én /vasárnap/ az Úrnapi körmenet miatt a szentmise 9.00 órakor kezdődik. Aki teheti, virágszirmokat hozzon magával.

Tisztelettel kérjük, azokat a családokat, akik eddig is állítottak sátrakat az Úrnapi körmenetre, hogy most is készítsék el Isten dicsőségére.

Varró Rafael Zöldfa u. 38.