Templomi Hírlevél 2016. november 13.

Tel.: 29/ 800 – 531; 06/30/936-7775

2016. november 13. Évközi 33. vasárnap XIV. évf. 46. szám

„Eljön az Úr ítélni a földet, - igazságban ítéli az egész világot.”

EVANGÉLIUM: Lk 21, 5-19

Semmi sem maradandó ezen a földön. Aki mindvégig állhatatos, az üdvözül.

Amikor némelyek megjegyezték, hogy milyen szép kövekkel és díszes fogadalmi ajándékokkal van díszítve a templom, Jézus ezt mondta: ,,Jönnek majd napok, amikor abból, amit most itt láttok, kő kövön nem marad, mindent lerombolnak.''

Erre megkérdezték tőle: ,,Mester, mikor történik mindez? És milyen jelek előzik meg?''

Ő így válaszolt: ,,Vigyázzatok, nehogy félrevezessenek titeket! Sokan jönnek az én nevemben s mondják: »Én vagyok.« És: »Elérkezett az idő.«Ne kövessétek őket.

Amikor háborúkról és lázadásokról hallotok, ne rémüldözzetek. Mindennek előbb meg kell történnie, de ezzel még nincs itt a vég!''

Aztán így folytatta: ,,Nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad. Nagy földrengés lesz itt is, ott is, éhínség és dögvész. Félelmetes tünemények és rendkívüli jelek tűnnek fel az égen.

De előbb kezet emelnek rátok, és üldözni fognak benneteket. Kiszolgáltatnak a zsinagógáknak és börtönbe vetnek. Királyok és helytartók elé hurcolnak az én nevemért, azért, hogy tanúságot tegyetek.

Véssétek hát szívetekbe: Ne törjétek fejeteket előre, hogyan védekezzetek. Én olyan ékesszólást és bölcsességet adok majd nektek, hogy egyetlen ellenfeletek sem tud ellenállni vagy ellentmondani.

Kiszolgáltatnak benneteket a szülők, testvérek, rokonok és barátok, s némelyeket meg is ölnek. Az én nevemért mindenki gyűlölni fog titeket. De egyetlen hajszál sem vész el a fejetekről. Állhatatossággal őrzitek meg lelketeket.''

Árpádházi Szent Erzsébet
Ünnepe: november 19.

Erzsébet a felebaráti szeretet szentje. Tudta jól használni vagyonát, nem ijedt meg környezete rosszallásától. Arra bíztat példája, hogy vegyük észre a rászorulót, és ne ijedjünk meg a környezetünkben felhangzó ellenvetéstől, hanem Isten erejével járjunk a Krisztusi úton.

Magyar királyunk, II. Endre és merániai Gertrud házasságából született 1207-ben. Már négy éves korában elkerült Wartburg várába. 1221-ben kötötték meg házasságát Lajos thüringiai tartományi gróffal. Minden kötelességét pontosan teljesítette. Mint feleség forrón szerette férjét, mint buzgó keresztény az imádságban és az irgalmasság cselekedeteiben tűnt ki. Jótékonyságát Isten csodával is jutalmazta (rózsacsoda). Egy éhínség alkalmával kiosztotta a csűrökben található összes gabonát, és 64 ezer aranyat. Férje megértően támogatta, de korán, 1227-ben Otrantóban, a keresztesháború előkészületei közben meghalt.

Az irigy rokonság kiűzte Erzsébetet és gyermekeit Wartburg várából. Három évig tartott száműzetése. Magyarországi rokonait nem értesítette, csak Eckbert bambergi püspök könyörült meg rajta. 1228-ban felvette Szent Ferenc harmadik rendjének ruháját. Henrik, rokona, visszahívta és átadta Marburgot és környékét. Erzsébet kórházat alapított, a szegényeknek élt imádságban és a lélek vidámságában.

24 éves korában halt meg 1231. november 17-én. Halála után négy évvel, 1235. május 26-án IX. Gergely pápa már szentté avatta, édesapja még megélte lánya szentté avatását.

Istenünk, te megadtad Árpád-házi Szent Erzsébetnek, hogy a szegényekben Krisztust lássa és tisztelje. Közbenjárására add, hogy mi is lankadatlan szeretettel segítsük embertársainkat minden testi-lelki bajukban. A mi Urunk, Jézus Krisztus, a te Fiad által, aki veled él és uralkodik a Szentlélekkel egységben, Isten mindörökkön-örökké.

Ámen.

Adj és szeress!

Nincs édesebb dolog az életben,
Mint másoknak örömet szerezni,
Nincs boldogabb érzés a világon,
Mint vigasztalni, adni, szeretni.

Higgyétek el, nem ér az élet
Semmit mások boldogsága nélkül,
S annyit és a lelkünk-e világon,
Ahány lélek szeretetén épül.

Mikor adunk, kétszeresen kapunk,
Vigasztalunk, erőt mi is nyerünk.
Könnyet törlő kezünk megáldatik,
Százszor több lesz elosztott kenyerünk.

S ha már mindenünk széjjel osztottuk,
Akkor vagyunk a leggazdagabbak,
Mások kertjébe ültetünk rózsát,
Mégis a mi léptünk előtt nyílnak.

S milyen boldogság rájuk találni,
Tudod, hol nyílnak – betegágyaknál.
Mosolyra vált arcon, hű szívekben,
Könnyes szemek forró hálájánál.

Nem szeretnéd ezt a boldogságot?
Élj másokért, tanulj meg szeretni,
Nincs másképp az életnek értelme:
Próbálj mindenkinek valamit adni!!

MISÉK  NOVEMBER  14  –  NOVEMBER  20

15. Kedd: 1800  Szabadság utcai lakosok élő és elhunyt tagjaiért;

18. Péntek: 1800 Lavicska Ferenc és felesége Pétervári Erzsébet  lelki üdvéért;

19. Szombat: 1830 Csatlós János és felesége Gedei Erzsébet lelki üdvéért;

Papp János halálának 10. évfordulójára;

Laczkó Istvánné Gergi Irén, valamint Laczkó és Gergi család elhunytjaiért;

20. Vasárnap: 930 Kiss István halálának 20. évfordulójára, valamint a László és  Nagy család elhunytjaiért;

KRISZTUS KIRÁLY VASÁRNAPJA

_________________________________________________________________

Gyónási lehetőség a hétköznapi szentmisék előtt félórával, illetve szombaton a szentmise után.

_________________________________________________________________

November 19-én és 20-án tartós élelmiszergyűjtés lesz templomunkban, illetve pénzadományt is elfogadunk, amely, a kókai rászoruló családok közt kerül kiosztásra.
_________________________________________________________________

20-án: 15 órakor Kongregációs gyűlést tartunk.
_________________________________________________________________

Balla Istvánné Molnár Anna Nagykátai u. 54.