Templomi Hírlevél 2016. június 26.

2016. június 26. Évközi 13. vasárnap XIV. évf. 26. szám

„Te vagy, Uram, Istenem - örökségem és osztályrészem.”

EVANGÉLIUM: Lk 9, 51-62

Ember, fiának nincs hová fejét lehajtania: Jézus követése áldozatot kíván.

Amikor már közel voltak Jézus szenvedésének és megdicsőülésének napjai, elhatározta, hogy Jeruzsálembe megy. Követeket küldött maga előtt. Ezek elindultak, betértek a szamaritánusok egyik falujába, hogy szállást készítsenek neki. De azok nem fogadták be Jézust, mert Jeruzsálembe tartott.

Ennek láttán a tanítványok, Jakab és János felháborodtak: ,,Uram, akarod-e, hogy lehívjuk az égből a villámot, hadd pusztítsa el őket?'' De ő hozzájuk fordult és megfeddte őket: ,,Nem tudjátok, hogy milyen lelkület van bennetek. Az Emberfia nem azért jött, hogy az embereket elpusztítsa, hanem, hogy megmentse.'' Ezután másik faluba mentek.

Történt pedig, hogy útközben valaki így szólt hozzá: ,,Követlek, bárhová mégy.'' Jézus így válaszolt: ,,A rókának van odúja, az ég madarainak fészke, de az Emberfiának nincs hová fejét lehajtania.''

Egy másikat Jézus szólított fel: ,,Kövess engem!'' Az így válaszolt: ,,Uram, engedd meg, hogy előbb elmenjek és eltemessem apámat.'' ,,Hagyd a holtakra, hadd temessék el halottaikat -- mondta neki --, te pedig menj, és hirdesd az Isten országát.''

Egy harmadik ezt mondta neki: ,,Uram, követlek téged, de engedd meg, hogy előbb elbúcsúzzam a családomtól.'' Jézus így válaszolt: ,,Aki kezét az eke szarvára tette, és mégis hátratekint, nem alkalmas az Isten országára.''

Szent László király
Ünnepe: június 27

Szent László, a magyarok királya nemcsak testi erejével, szálfa termetével tűnt ki kortársai közül, de tudásával, művészi érzékével és lelki jóságával is. Isten kegyeltje volt. Nevéhez csodák fűződnek és mondák végtelen sora.

Szent László-himnusz

Magadhoz vonsz népeket:
Mennybe menők szent lépcsője,
Hitvallóknak díszítője,
Áldás, dicséret neked. Ámen.

(Csanád Béla fordítása. Forrás: Szent István és Szent László törvényei. Reflektor Kiadó. 42. o.)

Szent Péter és Szent Pál apostolok főünnep
Ünnepe: június 29.

A római egyházat alapító két apostol főünnepe, június 29-e az Egyház egységének és katolikus voltának ünnepe – mondta XVI. Benedek 2005-ben.

Péter-Pál napja Szent Péter, az apostolfejedelem és Szent Pál, a népek apostolának közös ünnepe. Vértanúhaláluk emléknapja az aratás kezdetét is jelzi.

„Uram, te egyszer megtanítottál a hullámokon járni,
    vezess most biztos lábbal át ezen a kőtengeren,
   amely felé közeledem.”

Péter vagy, és én erre a sziklára építem egyházamat. Esendő, elbukó emberre, de olyan emberre, aki kész a hitvallásra. Ránk is számít, ránk is építeni akar Krisztus. Ezért hív bennünket, nap-mint nap hogy megerősítsen és küld, hogy tanúságot tegyünk Róla, szeretetéről. A szent apostolok példáján felbuzdulva, akarjunk mi is teljes sorsközösséget vállalni Krisztus Urunkkal. Ne féljünk az Őérte vállalt szenvedéstől, megpróbáltatásoktól. Ne felejtsük intő szavát: „Aki föl nem veszi keresztjét s nem követ engem, nem méltó hozzám.” (Mt 10,38) Szent Péter és Szent Pál fölvette a maga keresztjét. Vegyük fel mi is a keresztünket és igyuk ki mi is az Úr kelyhét, hogy Isten barátai lehessünk.

MISÉK  JÚNIUS  27  –  JÚLIUS  03

28. Kedd: 1900 Szabó Péter és felesége Varró Erzsébet, és nagyszülőkért, valamint családtagokért;

1. Péntek: 1900 Hálából a Szentlélek ajándékaiért;  Hálából gyógyulásért;

ELSŐPÉNTEK

2. Szombat: 1900 50 éves osztálytalálkozó emlékére, élő és elhunyt tanárokért, valamint osztálytársakért;

3. Vasárnap: 930 Csatlós Ferenc lelki üdvéért, élő és elhunyt családtagokért,

valamint Laczkó Lajos és felesége Acsai Anna és fiuk Lajos lelki üdvéért;

Rácz Gyula és felesége Németh Julianna lelki üdvéért;

Horty Miklós halálának 24. évfordulójára, valamint felesége Palyaga Mária lelki üdvéért;

Tóth Lajos halálának 30. napjára;

ELSŐVASÁRNAP - SZENTSÉGIMÁDÁS

__________________________________________________________________

Az egyházközség honlapja, az elmúlt hetekben egy vírustámadás miatt, nem volt elérhető. A károkat sikerült kijavítanunk, örömmel tudatjuk az egyházközséggel, a honlap ismét várja látogatóit a www.kokaiplebania.hu címen.
__________________________________________________________________

03-án, elsővasárnap – szentségimádás, illetve  Péter-fillér gyűjtés lesz.

Házasságot kötött:

Laczkó Ákos és Koncz Krisztina

Elhunytak:

Komjáti Sándorné Csikós Margit József Attila u. 1.

Homonnai György Virág u. 24.