Templomi Hírlevél 2016. május 22.

2016. május 22. Szentháromság vasárnapja XIV. évf. 21. szám

„Uram, mi Urunk, - mily csodálatos a te neved az egész világon.”

SZENTLECKE: Róm 5, 1-5

A nekünk ajándékozott Szentlélek által kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.

Testvéreim! Mivel a hit révén megigazultunk, békében élünk az Istennel, Urunk, Jézus Krisztus által. Általa jutottunk hozzá a hitben a kegyelemhez, amelyben élünk, és dicsekszünk a reménységgel, hogy az isteni dicsőség részesei lehetünk.

De nemcsak ezzel, hanem még szenvedéseinkkel is dicsekszünk, mert tudjuk, hogy a szenvedésből türelem fakad, a türelemből kipróbált erény, a kipróbált erényből reménység. Reményünkben nem csalatkozunk, mert a nekünk ajándékozott Szentlélekkel kiáradt szívünkbe az Isten szeretete.

EVANGÉLIUM
:Jn 16, 12-15

A Szentháromság: Atya, Fiú, Szentlélek.

Búcsúbeszédében Jézus így szólt tanítványaihoz:

,,Még sok mondanivalóm volna, de nem vagytok hozzá elég erősek. Amikor azonban eljön az Igazság Lelke, ô majd elvezet titeket a teljes igazságra.

Nem magától fog beszélni, hanem azt mondja el, amit hall, és a jövendőt fogja hirdetni nektek. Megdicsőít engem, mert az enyémből veszi, amit majd hirdet nektek.

Minden, ami Atyámé, enyém is. Ezért mondtam, hogy az enyémből veszi, amit majd hirdet nektek.''

Ezt élte át az irgalmasság szentje

Fausztina nővér nem titkolja, hogy átéli a leggyötrelmesebb érzést, a lelki sötétséget, az Istentől való elhagyatottság érzését, amikor a gonosz sugallatára kétkedő kérdéseket tesz föl magának:

„Miért törekedjem az erényekre és jó cselekedetekre? Miért kell megtagadnom és sanyargatnom magam?... Miért imádkozzam? Miért áldozzam fel, és tegyem tönkre magam?... Miért – ha már Isten úgyis eltaszított magától?”

Amikor azonban a szenvedések már egészen összetörik, Fausztina nővér lelke mélyéből kezd el imádkozni, teljesen átadva magát Krisztus akaratának: „Jézusom, tégy velem, amit csak akarsz. Én mindenhol imádni foglak. Valósuljon meg bennem teljesen a Te akaratod, én Uram, Istenem, én pedig hirdetni fogom végtelen irgalmadat.” Ezzel a tökéletes Istenre hagyatkozással megszűntek a nővér kínjai, s megpillantja Jézust, aki reményt önt belé: „Én mindig a szívedben vagyok.” Fausztina nővér számára nem csupán hit, de bizonyosság – megtapasztalt tudás – volt az, hogy Isten „sohasem enged többet szenvednünk, mint amennyit el bírunk viselni.”

Fausztina nővér Isten különleges kegyelmének köszönhetőn tökéletes Istenre hagyatkozással élte le életét. Mindennapi tapasztalat, hogy erre csak nagyon kevesen vagyunk képesek. Ám a lengyel nővér Naplója szerint Jézus azt várja el tőlünk, hogy naponta legalább egy jó cselekedetet végezzünk felebarátainkért. Ezt pedig mindnyájan megtehetjük, ki-ki a maga területén, az Úrtól nekünk juttatott adomány révén.

(Az előbbi szöveg-részlet megjelent Az irgalom útján - az irgalmas szeretet imakönyvében.)

Szentháromság

A világnak szétosztotta
Bor, s kenyérben önmagát.
Mert testévé lesz az ostya,
És a bor vérére vált.
Életét így sokszorozza
Ki legyőzte a halált.
Keresztjén az ember sorsa
Megváltásra így talált.

S mert igéje rendelé így,
Valódi az ostya-test.
Kegyelme a szívben érik,
Gyümölcsöt hoz a kereszt.
Feltámadjon a remény, hit,
S vigasztaló szeretet.
Kehely tükrözi a vérit,
Aki értünk szenvedett.

Szentháromság súlyos titka,
Hogy a Három mégis Egy.
S eggyé fogad – így tanítja,
Ha veszed a kenyeret.
Örök-Egybe térjen vissza,
Ki testével egy lehet.
S borban a kegyelmet issza,
Ki e földön vétkezett.

Kozma László

MISÉK  MÁJUS  23  –  MÁJUS  29

24. Kedd:      1900  Várak utcai lakosok élő és elhunyt tagjaiért;

27. Péntek:    1900   Viola utcai lakosok élő és elhunyt tagjaiért;

28. Szombat: 1900  Kókai Hősökért;

29. Vasárnap:  900 Dusza György halálának 1. évfordulójára;

KRISZTUS SZENT TESTE ÉS VÉRE, ÚRNAPJA - KÖRMENET

__________________________________________________________________

Májusi litániák: a szentmisék előtt fél órával kezdődnek.
__________________________________________________________________

Május 28-án, szombaton az esti szentmise után tartunk megemlékezést hazánk hősi halottairól a templom előtti Hősök szobránál.
__________________________________________________________________

29-én /vasárnap/ az Úrnapi körmenet miatt az eddigi szokásoknak megfelelően a szentmise 9.00 órakor kezdődik.

Aki teheti, virágszirmokat hozzon magával, hogy azt szórva méltó módon, hálával és örömmel – jó idő esetén körmenetben – ünnepelhessük az Eucharisztia ünnepét!!!

Tisztelettel kérjük, azokat a családokat, akik eddig is állítottak sátrakat az Úrnapi körmenetre, hogy most is készítsék el Isten dicsőségére.
__________________________________________________________________

30-án, hétfőn a Magyar Katolikus Rádióban az esti rózsafűzért  /19 órakor/ a kókai Cursillió tagjai imádkozzák. Ha tehetjük, imádkozzuk velük közösen! Köszönjük, hogy képviselik Egyházközségünket!

Elhunytak:

Horty Miklósné Palyaga Mária Zöldfa u. 28.

Gáspár Balázs Bartók Béla u. 18.