Templomi Hírlevél 2012. november 04.

2012. november 04. Évközi 31. vasárnap  XII. évf. 45. szám

„Szeretlek, Uram, Istenem, - én erősségem.”

SZENTLECKE:  Zsid 7, 23-28

Krisztus örökre megmarad, ezért papsága is örökké tart.

Testvéreim! A zsidóknál nagy számban voltak papok, mivel a halál következtében nem maradhattak meg. Krisztus viszont örökre megmarad, s így papsága örökké tart. Ezért tudja mindörökre üdvözíteni azokat, akik általa járulnak Isten elé, hiszen örökké él, hogy közbenjárjon értünk.

Ilyen főpap kellett nekünk: szent, ártatlan, feddhetetlen, a bűnösöktől elkülönített, aki fölségesebb az egeknél. Ő nem szorul rá, mint a többi főpap, hogy naponként először a saját vétkeiért mutasson be áldozatot, s csak azután a nép bűneiért. Egyszer s mindenkorra megtette ezt, amikor feláldozta önmagát.

A törvény tehát gyarló embereket rendelt főpappá, míg az eskü szava, amely a törvényt követte, magát az örökre tökéletes Fiút.

EVANGÉLIUM: Mk 12, 28b-34

A főparancs: a szeretet Isten és embertársaink iránt.

Egy írástudó megkérdezte Jézustól: ,,Melyik az első a parancsok közül?''

Jézus így válaszolt: ,,Ez az első: Halld, Izrael! Az Úr a mi Istenünk, az egyetlen Úr. Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből! A második hasonló ehhez: Szeresd felebarátodat, mint önmagadat! Ezeknél nincs nagyobb parancsolat.''

Az írástudó erre azt válaszolta: ,,Valóban, jól mondtad, Mester, hogy ő az Egyetlen, és hogy rajta kívül nincs más. És azt is, hogy őt teljes szívünkből, teljes elménkből és teljes erőnkből szeretni, embertársunkat pedig úgy szeretni, mint saját magunkat, többet ér minden égő vagy véres áldozatnál.''

Jézus az okos felelet hallatára megdicsérte: ,,Nem jársz messze Isten országától.'' Ezután több kérdést már nem mertek neki föltenni.

Ima a Hit évében

Szentháromság egy Isten!

Hálát adunk neked szereteted vonzásáért és a hit kegyelméért, amely által megismerhetünk téged, irgalmas és igaz Istenünket.

Köszönjük, hogy Jézusban megmutattad a hit győzelmes erejét, és Őt követve növekedhetünk az Isten- és az emberszeretetben.

A szentmisében szemléljük hitünk szent titkát, és merítünk az éltető Forrásból, amely gyümölcsözővé teszi életünket.

Kérünk, növeld bennünk a hit bátorságát, erősítsd hűségünket Egyházad iránt, és add, hogy tevékeny hitünkkel munkatársaid lehessünk családunk, nemzetünk és az egész világ megszentelésében.

Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, hitvalló apostolok és vértanúk; magyar szentek és boldogok, könyörögjetek érettünk!

Ámen.

Fületlen bögre

Ma este elmosogattam éppen nyolcra.
Rakosgattam a bögréket fel a polcra.
Kettő van fületlen, de elölről szépek,
Egészen olyanok, mint a többi épek.

Csak a fületlen részt hátulra kell tenni,
S nem kell azt a hibát úgy szemügyre venni.
Most eszembe jutott sok felebarátom,
Hogyha képletesen fületlennek látom,

Úgy teszem-e őket életem polcára,
hogy ne lássunk mindig arra a hibára?
Hanem csak a szépre, hanem csak a jóra,
Mert (csak ha így térek egyszer nyugovóra)

Akkor tesz el az igazságos Isten?
Ahogy a bögréket rakosgattam itt lenn?
A mennyei polcra nagy irgalmú szemmel
Hátrafelé az én letörött fülemmel.

Túrmezei Erzsébet

MISÉK  NOVEMBER  05   –  NOVEMBER  11

06. Kedd:       1700   Hálából a Szentlélek ajándékaiért;

09. Péntek:    1700

10. Szombat: 1700

11. Vasárnap:  930 Gazsi János és szülei lelki üdvéért; Varró István lelki üdvéért; Belovai József lelki üdvéért

_________________________________________________________________

Keddenként a szentmise után szentségimádást tartunk.
_________________________________________________________________

Hagyományainkhoz hűen ez évben is november 25-én a szentmise keretében megünnepeljük a jubiláló házaspárokat. Kérjük azon hívek jelentkezését, akik 2012 évben ünneplik házasság kötésük 25-30-35-40-45-50-55-60. évfordulóját, és nem Kókán kötöttek házasságot.

Jelentkezni: 2012. november 15-ig Gyenes Rafaelné /este:428-177;   06/20/256-4067/

Bogártalálkozó!!!!!!!

Ugye, emlékszünk még? Nem is olyan régen, június végén itt, Kókán volt egy remek hangulatú, örömteli Szentjánosbogár tábor, melyen az ország minden részéből voltak helyi, önzetlen családoknál vendégek.

Ezt nem elfeledve november 17-én ismét szeretnénk egy játékos, ún. „Bogár-napot” életre hívni itt a Plébánián, ahová szeretettel várunk minden 10-14 év közti gyereket, aki szeretne együtt lenni azokkal a vezetőkkel, akik a nyár elején is itt voltak velünk, s azokat is, akik szívesen megízlelik a „bogár” hangulatát, lelkiségét!
_________________________________________________________________

18-án: 15 órakor Kongregációs imaórát tartunk.
_________________________________________________________________

Ma a szentségimádás a temetőlátogatások miatt a hívek kérésére elmarad.