Templomi Hírlevél 2012.október 21.

2012. október 21. Évközi 29. vasárnap  XII. évf. 43. szám

„Kegyes szemed legyen rajtunk, - tebenned van bizodalmunk.”

EVANGÉLIUM: Mk 10, 35-45

Az Emberfia azért jött, hogy szolgáljon, és életét adja váltságul üdvösségünkért.

Zebedeus fiai, Jakab és János odamentek Jézushoz, és ezt mondták:
,,Mester, szeretnénk, ha megtennéd nekünk, amit kérünk.''
Ô megkérdezte: ,,Mit kívántok, mit tegyek nektek?''
  Ezt felelték: ,,Add meg nekünk, hogy egyikünk a jobbodon, másikunk a bal oldaladon üljön a te dicsőségedben.''
  Jézus így válaszolt: ,,Nem tudjátok, mit kértek. Tudtok-e inni a kehelyből, amelyből én iszom, vagy meg tudtok-e keresztelkedni a keresztséggel, amellyel én megkeresztelkedem?''
  Azt felelték: ,,Meg tudjuk tenni!''
  Jézus így folytatta: ,,A kehelyből, amelyből én iszom, ti is inni fogtok, s a keresztséggel, amellyel megkeresztelkedem, ti is megkeresztelkedtek. De hogy a jobb és bal oldalamon ki üljön, azt nem én döntöm el. Az a hely azokat illeti, akiknek készült.''
  Amikor a többi tíz ezt hallotta, megnehezteltek Jakabra és Jánosra. Ezért Jézus odahívta őket magához, és így szólt hozzájuk:
  ,,Tudjátok, hogy akiket a világ urainak tartanak, azok zsarnokoskodnak a népeken, és vezető embereik éreztetik velük hatalmukat. De közöttetek ez ne így legyen. Ha valaki közületek ki akar tűnni, legyen a szolgátok, és ha valaki közületek első akar lenni, legyen mindenkinek a szolgája. Hisz az Emberfia nem azért jött, hogy szolgáljanak neki, hanem hogy ô szolgáljon, és életét adja váltságul sokakért.''

Csak ha Isten is segít

Dr. Nuszbaum (1891), müncheni orvostanár a maga idejében Európa-hírű sebészprofesszor volt. Rengeteg bravúros operációt végzett.
             Dr. Nuszbaum mélyen hívő ember volt. Mindennap szent­misét hallgatott, azokon a napokon pedig, amikor különösebben nehéz műtét előtt állt, a szokásos reggeli szentmisén kívül a következő szentmisére is a templomban maradt. Amikor megkérdezték tőle, miért teszi ezt, így válaszolt: - Azért hallgatok szentmisét mindennap, hogy hálát adjak az előző nap munkájáért. Ha pedig súlyos operációt kell végez­nem, akkor már előre felajánlom a szentmisét annak sikeréért. Kérem az Urat, hogy világosítsa meg az elmémet.
            Tudják, kérem, a műtét csak akkor sikerül igazán, ha a jó Isten is segít!
            Nagyon igaza volt a tudós professzornak, és ez nemcsak a súlyos operációkra igaz, hanem minden emberi törekvésre. Kínlódhatunk és iparkodhatunk; sikerünk azonban csak akkor lesz, ha Isten is segít!

Bölcsesség

Amikor imádkozol, és egy szegény kopogtat az ajtódon,
hagyd ott az Istent az Istenért.

Páli Szent Vince

November 01-én, Mindenszentek napján /csütörtök/ délelőtt 9 órakor kezdődik a szentmise a templomban, és 11 órától kezdődnek a sírszentelések. Aki szerettei sírját meg szeretné szenteltetni, kérjük, jelezze a sekrestyében (2.000.-Ft). Halottak napján, 02-án /péntek/ 17 órakor szentmise a templomban.

Bogártalálkozó!!!!!!!

Ugye, emlékszünk még? Nem is olyan régen, június végén itt, Kókán volt egy remek hangulatú, örömteli Szentjánosbogár tábor, melyen az ország minden részéből voltak helyi, önzetlen családoknál vendégek.

Ezt nem elfeledve november 17-én ismét szeretnénk egy játékos, ún. „Bogár-napot” életre hívni itt a Plébánián, ahová szeretettel várunk minden 10-14 év közti gyereket, aki szeretne együtt lenni azokkal a vezetőkkel, akik a nyár elején is itt voltak velünk, s azokat is, akik szívesen megízlelik a „bogár” hangulatát, lelkiségét!

MISÉK  OKTÓBER  22   –  OKTÓBER  28

23. Kedd:        800   Szalontai János, felesége Szabó Mária, valamint

Soós Lajos, felesége Szabó Terézia lelki üdvéért;

26. Péntek:    1900 Tóth és Káplár család, élő és elhunyt tagjaiért és rokonaiért

27. Szombat: 1900  Tóth Jánosné  Nagy Erzsébet halálának 30. napjára;
28. Vasárnap:  930 Szabó István és szülei, valamint Szalga és a Németh család elhunytjaiért;

Kiss és Acsai család elhunytjaiért

________________________________________________________________________________________

Keddenként a szentmise után szentségimádást tartunk.

________________________________________________________________

Az októberi ájtatosságok a szentmisék előtt fél órával kezdődnek.

Ma: missziós vasárnap, országos gyűjtés a missziók javára.

15 órakor Kongregációs imaórát tartunk.

________________________________________________________________

23-án, kedden reggel 8 órakor kezdődik a szentmise.

________________________________________________________________

Idén október 28-án vasárnap hajnalban lesz az óraigazítás, ekkor kezdődik a téli időszámítás. Az órákat hivatalosan október 28-án vasárnap hajnali három órakor egy órával állítják vissza hajnali kettő órára.

Az esti szentmisék 17 órakor kezdődnek.

________________________________________________________________

Hagyományainkhoz hűen ez évben is november 25-én a szentmise keretében megünnepeljük a jubiláló házaspárokat. Kérjük azon hívek jelentkezését, akik 2012 évben ünneplik házasság kötésük 25-30-35-40-45-50-55-60. évfordulóját, és nem Kókán kötöttek házasságot.

Jelentkezni: 2012. november 15-ig Gyenes Rafaelné /este:428-177; 06/20/256-4067/

Házasságot kötött:

Szabó Attila és Cseh Zsuzsanna