Templomi Hírlevél 2015. október 04.

2015. október 04. Évközi 27. vasárnap XIII. évf. 40. szám

„Életünknek minden napját, - Isten áldása kísérje!”

SZENTLECKE: Zsid 2,9-11

Ugyanattól az egy Istentől valók mind: a megszentelő, és akiket megszentelt.

Testvéreim! Annyit azért már látunk, hogy Jézus, aki kevéssel lett kisebb az angyaloknál, a halál elszenvedéséért a dicsőség és nagyság koronáját nyerte el, hiszen az Isten irgalmából mindnyájunkért megízlelte a halált.

Illett ugyanis (Istenhez), hogy azt, akiért és aki által minden lett -- mivel számtalan fiát elvezette az üdvösségre --, az üdvösség szerzőjeként a szenvedésben tökéletesítse. Mert ugyanattól az egytől valók mind: a megszentelő és azok, akiket megszentelt. Ezért nem szégyelli testvérnek nevezni őket.

Jézus tanítja, hogy a házasság felbonthatatlan.

A farizeusok odamentek Jézushoz és megkérdezték: ,,Szabad-e a férjnek elbocsátania a feleségét?'' Próbára akarták ugyanis tenni.

Ő azonban kérdéssel válaszolt: ,,Mit parancsolt nektek Mózes?''

Azt felelték: ,,Mózes megengedte, hogy válólevelet írjunk és elváljunk.''

Jézus folytatta: ,,A ti szívetek keménysége miatt írta nektek ezt a parancsot. Isten azonban a teremtés kezdetén férfit és nőt alkotott. Az ember ezért elhagyja apját, anyját, a feleségéhez csatlakozik, és ketten egy test lesznek. Ettől kezdve többé már nem két test, hanem csak egy. Amit tehát Isten egybekötött, azt ember ne válassza szét.''

Otthon tanítványai ismét megkérdezték őt ezzel kapcsolatban. Ezt válaszolta: ,,Aki elbocsátja feleségét és mást vesz el, házasságtörést követ el ellene. Ha pedig a feleség hagyja el férjét, és máshoz megy, házasságot tör.''

Kisgyermekeket vittek hozzá, hogy tegye rájuk a kezét. A tanítványok azonban elutasították őket. Amikor Jézus meglátta ezt, megharagudott, és ezt mondta nekik: ,,Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket, és ne tiltsátok el őket, mert ilyeneké az Isten országa. Bizony, mondom nektek: Aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint egy gyermek, nem megy be oda.'' Azután ölébe vette a gyermekeket, és kezét rájuk téve megáldotta őket.

Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya
Ünnepe: október 8.

Szent István király felajánlása óta nagyasszonyunknak tiszteljük a Szűzanyát. XIII. Leó pápa engedélyezte a külön ünnepet népünk számára. Máriának felajánlott nemzet vagyunk, Mária közbenjárását kérjük és tapasztaljuk életutunkon. Köszönjük meg ezt Istennek a mai napon.

Imák a hazáért

Mindenható, örök Isten! kérlek, őrizd meg kedves magyar hazánkat minden külső és belső veszedelemtől, és a boldogságos, mindenkoron szeplőtelen Szűz Máriának, Magyarország Nagyasszonyának, Szent Péter és Pál apostoloknak, Szent István első apostoli királyunknak és minden szentjeidnek könyörgése által adj magyar népednek egyességet és békességet; távolíts el tőlünk minden háborúságot és tévelygést, hogy Anyaszentegyházadnak hite szerint neked mindvégiglen bátorságos szabadsággal szolgáljon. A mi urunk Jézus Krisztus által.

Amen. (Sík: DB, 855)

Emlékezzél meg Istennek dicsőséges Anyja, Magyarok Nagyasszonya, szentséges Szűz Mária! Emlékezzél meg örökségedről, melyet hű szolgád, első királyunk és apostolunk, Szent István neked fölajánlott és végrendeletében neked hagyott. Tekints kegyes arccal országodra és dicső érdemeid által légy szószólónk és közbenjárónk szent Fiadnál, Jézus Krisztusnál.

Amen. (Esterházy Pál imája, Sík: DB 858)

Különleges ünnepünk ez a mai. A Szűzanya ugyan mindannyiunk mennyei  Édesanyja, de ránk magyarokra megkülönböztetett szeretettel tekint. Amióta Szent István király elsőként a világon felajánlotta Neki az országot, "emlékezete él minden idők nemzedékeiben". Csak rajta keresztül juthatunk el "az istenfélelemnek, megismerésnek" útjára, ő mutat be minket Szent Fiának. Talán sokszor hallottuk, de most fájón érezzük, hogy sose volt nagyobb szükség Mária közbenjárására, védelmére népünknek, mint most. Kövessük az ő példáját engedelmességben, szelídségben, imádságban, a rászorulók felé forduló szeretetben!  Figyeljük üzeneteit, hiszen "aki rám hallgat, meg nem szégyenül."

Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, könyörögj érettünk!

KÖSZÖNŐ IMA

Urunk, hálát adunk neked,
hogy napról napra fényedet, csillagodat mutatod nekünk.
Köszönjük, hogy vezetsz minket életünk útján;
vezetsz, mégpedig magad és embertársaink felé.
Sokszor elveszítjük szemünk elől ezt a csillagot;
az élet útvesztői, saját gyengeségeink
vagy a világ kuszasága elhomályosítják.
Viszont ez az aprócska Fény - te magad - tanít is minket.
Arra oktatsz, hogy a környezetünket uraló önzés ellenére
bátran adjunk, ajándékozzunk abból, amink van.
Se többet, se kevesebbet,
de amik vagyunk, azt teljesen.
Taníts minket, hogy ha adunk, akkor kapunk igazán,
hogy nem szegényebbek, hanem általad gazdagabbak leszünk,
ha odaajándékozzuk magunkat.
Nyisd meg szemünket,
hogy észrevegyük azokat a testvéreinket,
akik a mi adományainkra várnak:
figyelmünkre, jelenlétünkre, időnkre, energiánkra.
Urunk, adj bátorságot,
hogy rálépjünk az ajándékozó szeretet útjára!
Adj bölcsességet, hogy felismerjük:
,,Nagyobb boldogság, adni, mint kapni.'' (ApCsel 20,35b).

Ámen.

MISÉK   OKTÓBER  05  –  OKTÓBER  11

06. Kedd:      1900  Újfalusi Józsefné Lantos Mária halálának 1. évfordulójára;

09. Péntek:    1900   Papp és Farsang család élő és elhunyt tagjaiért;

10. Szombat: 1900  Rózsafüzérbokor élő és elhunyt tagjaiért;

11. Vasárnap:  930 Zelenák és Hevér család elhunytjaiért;

Az októberi ájtatosságok a szentmisék előtt fél órával kezdődnek.

Ma: ELSŐVASÁRNAP – SZENTSÉGIMÁDÁS

Házasságot kötött: