Templomi Hírlevél 2012.szeptember16.

2012. szeptember 16. Évközi 24. vasárnap  XII. évf. 38. szám

„Az Úr színe előtt járok, - az élők földjén.”

EVANGÉLIUM: Mk 8,27-35

A Messiás hivatása, hogy önként vállalt szenvedésével váltsa meg a világot.

Jézus elment tanítványaival Fülöp Cezáreájának vidékére. Útközben megkérdezte tanítványait: ,,Kinek tartanak engem az emberek?''

Azok így válaszoltak: ,,Némelyek Keresztelő Jánosnak, mások Illésnek, ismét mások valamelyik prófétának.''

Erre megkérdezte tőlük: ,,Hát ti mit mondotok, ki vagyok?''

Péter válaszolt: ,,Te vagy a Messiás!'' Ekkor Jézus a lelkükre kötötte, hogy ne szóljanak erről senkinek.

Ezután arra kezdte tanítani őket, hogy az Emberfiának sokat kell szenvednie, a vének, a főpapok és az írástudók elvetik, megölik, de harmadnapra feltámad. Ezt egészen nyíltan megmondta.

Erre Péter félrevonta és szemrehányást tett neki. De ő hátrafordult, ránézett tanítványaira, és így korholta Pétert: ,,Távozz tőlem, sátán, mert nem Isten szándéka szerint gondolkodsz, hanem emberi módon.''

Majd összehívta a népet és tanítványait, s így szólt hozzájuk: ,,Ha valaki követni akar, tagadja meg magát, vegye fel keresztjét, és kövessen. Mert aki meg akarja menteni életét, elveszíti azt, de aki elveszíti életét értem és az evangéliumért, megmenti azt.

Tanulságos történet

Az öröm tízparancsolata

1. Minden reggel hűségesen kérd Istentől az örömöt.

2. Mosolyogj, és tanúsíts nyugalmat kellemetlen helyzetben is.

3. Szívből ismételgesd: "Isten, aki szeret engem, mindig jelen van."

4. Szüntelenül törekedj arra, hogy az embereknek csak a jó oldalát lásd.

5. Könyörtelenül űzd el magadtól a szomorúságot.

6. Kerüld a panaszkodást és a kritikát, mert ezeknél semmi sem nyomasztóbb.

7. Munkádat örömmel és vidáman végezd.

8. A látogatókat mindig szívesen, jóindulattal fogadd.

9. A szenvedőket vigasztald, magadról felejtkezzél el.

10. Ha mindenütt az örömet terjeszted, biztos lehetsz abban, hogy  magad is rátalálsz.

G. C.

Bölcsesség

A szeretet olyan, mint a gyógyszer, nem jutalom:

Nem annak kell adni, aki megérdemli, hanem annak, akinek szüksége van rá.

Böjte Csaba

Szent Kereszt Felmagasztalása
Ünnepe: szeptember 14.

A kereszt helye az életünkben

Bár sokan díszítik magukat kereszttel, például úgy, hogy láncon hordják a nyakukban, ez sok esetben valóban csak dísz, és szó sincs tudatosságról. Mi viszont nem feledhetjük, hogy a szent kereszt Isten szeretetére és Krisztus értünk vállalt szenvedésére utal. A magyar liturgiában szép példát találunk a kereszt értékére az esküvői szertartásban. A fiatal pár a feszületre tesz esküt, majd ezt a keresztet megkapják, és otthonukban kiakasztják a falra, ami így napról napra emlékezteti őket házastársi hűségükre és Isten szeretetére. Őseink a falvak, az utak szélén kereszteket emeltek. Még ma is megfigyelhetjük, hogy az útszéli keresztek mellett mindig van friss virág, még a ma emberében is él a kereszt iránti hűség és szeretet. A mi feladatunk pedig az, hogy mindezt megőrizzük.

Megkeresztelt emberként mi is Krisztus követésére vállalkozunk. Azt a hivatást kaptuk, hogy megszenteljük azt az életkörülményt, amelyben élünk. Arra lenne szűkség, hogy ne csak nézzünk, hanem lássunk is. Észre kellene vennünk, az életűnk üdvösséget hozó mindennapi keresztjét, amely megjelöl. A naponkénti bosszankodást, a jelentkező betegséget, a jócselekedetre felkínálkozó alkalmat. Nem kirívó nagy dolgok, de mindennap jelen vannak. Ezekből szövődik az életűnk, s ha tudatos vállalással nem színezzük egyszerűen sima, dísztelen és szürke lesz minden.

Tegyük az oltárra a küzdelmeinket, szenvedéseinket, kéréseinket és biztosak lehetünk abban, hogy Jézus Krisztus azokat átalakítja, és értékessé teszi, hogyha bizalommal és hittel járulunk hozzá. A mai nap, ez az ünnep jó alkalom arra, hogy újra felszítsuk a jó szándékot, a tettrekészséget. Tekintsünk az Úr Jézus keresztjére, hogy erőt és kegyelmet nyerjünk mi is az üdvösséges kereszthordozáshoz.

MISÉK  SZEPTEMBER  17   –  SZEPTEMBER  23

18. Kedd:      1900

21. Péntek:    1900

22. Szombat: 1900  Varró Zoltán halálának 2. évfordulójára, valamint az összes rokonokért;

László József halálának 2. évfordulójára, valamint szülei lelki üdvéért;

23. Vasárnap:  900 ÜNNEPI SZENTMISE - Hívekért

________________________________________________________________________

Keddenként a szentmise után szentségimádást tartunk.

________________________________________________________________________

Templomunk búcsúján, vasárnap 9 órakor kezdődik az  ünnepi szentmise!

Vendég főcelebránsa Kármán János tápiószelei plébános atya lesz.

________________________________________________________________________

Ez évben is ÉJSZAKAI SZENTSÉGIMÁDÁS lesz a búcsú vasárnapját megelőző szombat esti szentmise utántól vasárnap reggelig.

Készüljünk együtt a szentségi Krisztussal a község búcsú ünnepére! Eddigi évekhez hasonlóan órás beosztásokban iratkozzunk fel a faliújságra kihelyezett lapra, hogy ne legyen őrizetlen sem az Oltáriszentség, sem a templom.

Szentmise után rövid fogadás lesz a plébánián a Szecsői zarándokokkal, melyre szeretettel várunk mindenkit!

30-án: -15 órakor Kongregációs gyűlést tartunk;

- SZENTÍRÁS VASÁRNAPJA

ZARÁNDOKLAT!

2012. október 06-án /szombaton/ zarándoklatot szervezünk Fallóskút-Hasznosra. Jelentkezni lehet a részvételi díj /1.200.-Ft/ befizetésével, Varró Jánosnál, este a 429-217-es telefonon.

INDULÁS: 2012. október 06-án ½ 8 órakor a templom elől.

Megkereszteltük:

Szegő József és Nagy Katalin: Boglárka nevű gyermekét;

Varró Attila és Pap Zsuzsanna: Letícia nevű gyermekét;

Fecske Zsolt és Kovács Andrea: Barka Boglárka nevű gyermekét;

Mélykúti Zsolt és Tóth Andrea: Bálint Zsolt nevű gyermekét;

Zollai István és Drevenka Margit: István Tibor nevű gyermekét;

Novák Attila és Deák Barbara: Emma Melitta nevű gyermekét;

________________________________________________________________________

Őzse János Dózsa György út 57.