Egyházközségi hírek 2023.12

EGYHÁZKÖZSÉGI HÍREK

Kedves Olvasók!

Az egyházi anyakönyv tanúsága szerint 2023-ban 51 házaspár ünnepelhetett jubileumi évfordulót,  ebből 45 pár fogadta el meghívásunkat.

Hatvan éve kötött házasságot:

Minkó Mihály – Lénárt Mária
Bíró Sándor Mihály – Szolga Piroska

55 éve kötött házasságot:

Laczkó István János – Dávid Anna
Paitz István – László Éva
Rácz Sándor – Szalga Piroska
Laczkó István  - Jermi Mária
Tóth László – Lantos Piroska

Aranylakodalmának 3 pár örülhetett:

Schvart József – Nécs Mária
Pozsgai István – Szabó Mária
Tóth László – Balázs Mária

A negyvenöt éve házasodottak közül 14 pár, a negyven éve esküdtek közül 9 pár, harmincöt éve 4 pár, harminc éve 2 pár, ezüstlakodalmat 3 házaspár, míg húszévest 3 pár ünnepelhetett.

Sok jubilálót elkísértek az unokák, dédunokák, rokonok a hálaadó szentmisére, köztük 2 család együtt ünnepelt, szülők és gyermekeik.
Hálaadás, köszönet Isten felé, hogy együtt megérhették ezt a napot, mely megpecsételi a hosszú évek hűségét, szeretetét és kitartását. Az elmúlt évek sok öröme Isten ajándéka volt, de a gondokban, bajokban terhelt hétköznapokon, szenvedésekben is Ő állt mellettük.

Álljon előttünk példaként az ő hűségük!

ADVENTI LELKIGYAKORLAT!

December 15-16-17: péntek, szombat, vasárnap

Pénteken Kókán 18.00, szombaton Zsámbokon 17.00, vasárnap 18.00 Dányban, tart adventi lelki gyakorlatot Zahar Béla atya Galgahévíz plébánosa, előtte mindhárom nap 1/2 órával gyóntatás lesz.

Szóljunk mindenkinek, hiszen adventi lelkigyakorlatos szentmisénk méltó felkészülésünk Karácsony ünnepére.

Hála Istennek elkészültek a lila színű oltárterítők. Hálás szívvel köszönjük az adományokat. Isten fizesse meg.

December 19-én, /kedd/ 9:00 órától plébánosunk meglátogatja azokat a beteg testvéreinket, akik szeretnének gyónni, áldozni.  Jelentkezni a sekrestyében lehet.

A karácsonyi ünnepi miserend a következő:

24-én / vasárnap / a szentmise 22:30 órakor lesz.

25-én / hétfő / 11:00 órakor kezdődik a karácsonyi ünnepi szentmise. Parancsolt ünnep!

26-án / kedd / 11:00 órakor kezdődik a szentmise. A szentmise keretében szokásaink szerint bormegáldás lesz.

31-én / vasárnap / Év végi hálaadást a 11:00 órakor kezdődő szentmise végén tartjuk, majd  Istenünk           áldását kérjük a családokra.

január 1-én / hétfő / Újév napján (Parancsolt ünnep!!) 11:00 órakor kezdődik a szentmise.

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit az ünnepi liturgiákra!

Építs Templomot Szeretetből,
s ne zárd be soha ajtaját a betérő előtt, ki melegségre vágyik!
Építsünk Mi Mind Templomot mindazoknak,
kik nem képesek önerejükből téglát hordani hozzá!
A Szeretet Templomának oltárán mindig égjen a gyertya,
mely fennen hirdeti a szeretet dicsőségét az elfásult világban!

1. Laurens ( 2004 )

LELKIPÁSZTORUNK NEVÉBEN IS ÁLDOTT KARÁCSONYT, ÉS BÉKÉS, BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

Gyenes Rafaelné