Szent Máté Alapítvány

Kedves olvasók!

Kérem szenteljenek egy kis figyelmet az alábbi tájékoztatásra és kérésre!

Többek unszolására és tanácsára hallgatva döntöttem úgy, hogy a háttérben és csendben működő Szent Máté Alapítvány Kóka (3 fő létszámmal) civil szervezet munkáját, tevékenységét és céljainak rövid összefoglalását önök elé tárjam. Fontosnak tartom közölni azt, hogy a jogszabályi rendelkezések és szigorított feltételek ellenére Alapítványunk megtartotta a közhasznúsági fokozatot, amit magam örömteli ténynek és „sikernek” könyvelek el. A kuratóriumi tagok (beleértve az elnököt is) semmiféle juttatást nem kapnak a munkájukért, tehát minden egyes forintot közhasznú célokra fordítunk.

A tájékoztatást azzal kezdem, hogy az elmúlt 3 év legfontosabb és legjelentősebb támogatásait bemutatom. A templomunk munkálataiban végzett rengeteg társadalmi és anyagi támogatásunk eredményét már évek óta élvezheti a község bármely lakója, mint ahogyan a megújult plébánia is szépen példázza, hogy az Alapítvány az épített környezet megszépítésének, építésének közhasznú feladataiban jelentős módon szerepet vállalt, illetve vállal. Anyagi forrásaink függvényében (amely a vizsgált időszakban -egyre csökkenő mértékben- leginkább az adó 1%-ban realizálódott az elmúlt évet kivéve) a következő támogatásokat adtuk a településünk közösségének:

-  rendszeresen támogatjuk fiataljaink szabadidős sporttevékenységét a terembérlésben nyújtott segítségünkkel.

-  már 3 éve rendszeres támogatást nyújtunk a "Szentjánosbogár” táborokban történő részvételben, amit már tavaly és idén is több mint 20 fő részére jelentett legalább 50%-os segítséget (százezres nagyságrendet jelent).

-  a tavalyi évben több mint 100 tanulónak biztosítottuk jutalomképpen a művelődési házban megtartott színházi előadáson történő ingyenes részvételt a jegyárak átvállalásával.

-  egy középiskolás tanulót rendszeres támogatásban részesítettünk a tanulmányaihoz szükséges feltételekben történő segítségnyújtással

-  Kóka hírnevét erősítő lelkiségi mozgalmak szervezésének, megtartásának támogatásával településünk ismertségét is növeltük.

-  kulturális programokhoz és a falunapi rendezvényekhez minden évben hozzájárulunk anyagilag és egyéb segítség biztosításával is.

-  a Templomi hírlevél kiadásának szinte teljes költségét az Alapítvány biztosítja.

-  idén a Kossuth Lajos általános iskola arra érdemes tanulóinak átadott jutalomkönyvek jelentős részét az Alapítvány biztosította.

Lehet, hogy a fenti felsorolás valakinek nem tűnik soknak, de mi tudjuk mennyi minden áll a leírtak mögött és igazából nincs semmi okunk „szégyenkezni” a tevékenységünket tekintve, mert alapvetően leginkább csak a rendelkezésre átadott összeg szab határt az ötleteink megvalósításának és még így is hasznos támogatója lehetünk a településnek.

Idei év legfontosabb és kiemelt célja (az Egyházközség és az Alapítvány közös tervei alapján) a temetőben található ravatalozó újjáépítése, hiszen sajnos mindenki tapasztalhatja, hogy a jelenlegi épület esztétikailag, funkcióját, állapotát tekintve eléggé rossz benyomást kelt. Jelenleg a tervezés és engedélyeztetés fázisában vagyunk, illetve az ennél nehezebb feladat végrehajtásán, hogy az anyagi fedezetet megteremtsük. A ravatalozó elbontása, az előírásoknak megfelelő új épület megépítése, jelentős költségekkel jár, amit az Alapítvány -Radics Csaba által erre a célra tavaly adományozott - 2 millió forinttal tud egyelőre csak támogatni.

Végszónak szánom azt a kérést, hogy amennyiben egyetértenek azzal, hogy az Alapítvány tevékenysége a település javát szolgálja és hasznos a közösségeinkre nézve, akkor kérjük bármilyen összegű támogatásukat, amit hálás szívvel és köszönettel fogadunk. Adományukat csekken (a könyvtárban és a templomban elvehető) illetve átutalással is eljuttathatják a részünkre (számlaszám: OTP 11742063-20012821). Cégek, vállalkozások esetenként jogosultak adócsökkentésre az általunk kiadott igazolás alapján.

Köszönöm az eddigi támogatásukat és a mostani figyelmüket!

A Mindenható Isten áldása és kegyelme segítse önöket életükben!

Tisztelettel: Sóti József (elnök)