Templomi Hírlevél 2014. augusztus 31.

2014. augusztus 31. Évközi 22. vasárnap  XIV. évf. 35. szám

„Hozzád vágyódik szívem, - én Uram, Istenem.”

SZENTLECKE: Róm 12, 1-2

Adjátok testeteket élő áldozatul!

Testvéreim! Isten irgalmára kérlek benneteket: Adjátok testeteket élő, szent, Istennek tetsző áldozatul. Legyen ez a ti értelmetek hódolata!

Ne hasonuljatok a világhoz, hanem gondolkodástokban megújulva alakuljatok át, hogy felismerjétek, mi az Isten akarata, mi a helyes, mi a kedves előtte, és mi a tökéletes!

EVANGÉLIUM: Mt 16, 21-27

Aki utánam akar jönni, tagadja meg önmagát!

Jézus többször felhívta tanítványai figyelmét arra, hogy neki Jeruzsálembe kell mennie, sokat kell szenvednie a vénektől, főpapoktól és az írástudóktól, megölik, de a harmadik napon feltámad a halálból. Erre Péter félrevonta őt, és óva intette: ,,Isten ments, Uram! Ez nem történhet veled!'' Mire ô Péterhez fordult: ,,Távozz tőlem, sátán! Botránkoztatsz, mert nem az Isten ügyére van gondod, hanem az emberekére!''

Azután így szólt tanítványaihoz: ,,Ha valaki követni akar engem, tagadja meg magát, vegye föl keresztjét és kövessen. Mert mindaz, aki meg akarja menteni életét, elveszíti azt; és aki énértem elveszíti életét, megtalálja azt. Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de a lelke kárt szenved? Mit is adhatna az ember cserébe saját lelkéért?

Az Emberfia pedig el fog jönni Atyjának dicsőségében, angyalai kíséretében, és megfizet mindenkinek tettei szerint.''

Fohász

Uram, nem csodákért és látomásokért fohászkodom, csak erőt kérek a hétköznapokhoz. Taníts meg a kis lépések művészetére!

Tégy leleményessé és ötletessé, hogy a napok sokféleségében és forgatagában idejében rögzítsem a számomra fontos felismeréseket  és tapasztalatokat! Segíts engem a helyes időbeosztásban!

Ajándékozz biztos érzéket a dolgok fontossági sorrendjében, elsőrangú vagy csak másodrangú fontosságának megítéléséhez!

Erőt kérek a fegyelmezettséghez és mértéktartáshoz, hogy ne csak átfussak az életen, de értelmesen osszam be napjaimat, észleljem a váratlan örömöket és magaslatokat! Őrizz meg attól a naiv hittől, hogy az életben mindennek simán kell mennie!

Ajándékozz meg azzal a józan felismeréssel, hogy a nehézségek, kudarcok, sikertelenségek, visszaesések az élet magától adódó ráadásai, amelyek révén növekedünk és érlelődünk! Küldd el hozzám a kellő pillanatban azt, akinek van elegendő bátorsága és szeretete az igazság kimondásához! Az igazságot az ember nem magának mondja meg, azt mások mondják meg nekünk. Tudom, hogy sok probléma éppen úgy oldódik meg, hogy nem teszünk semmit. Kérlek, segíts, hogy tudjak várni! Te tudod, hogy milyen nagy szükségünk van a bátorságra. Add, hogy az élet legszebb, legnehezebb, legkockázatosabb és legtörékenyebb ajándékára méltók lehessünk! Ajándékozz elegendő fantáziát ahhoz, hogy a kellő pillanatban és a megfelelő helyen – szavakkal vagy szavak nélkül – egy kis jóságot közvetíthessek! Őrizz meg az élet elszalasztásának félelmétől! Ne azt add nekem, amit kívánok, hanem azt, amire szükségem van! Taníts meg a kis lépések művészetére!

Antoine de Saint-Exupery

mert ha őket szeretjük,
szeretünk Téged –
s mert velük találkozva
az úton, Te erősítesz meg minket.

Ismeretlen szerző

MISÉK  SZEPTEMBER  01  –  SZEPTEMBER  07

02. Kedd:      1900  Hálából a Szentlélek ajándékaiért;

05. Péntek:    1900

ELSŐPÉNTEK

06. Szombat: 1900  Pozsgai Istvánné Koncz Mária halálának 1. évfordulójára,
                           valamint Pozsgai István és Szalga Margit lelki üdvéért;

07. Vasárnap:  930  Palyaga Ferenc, felesége Varró Margit lelki üdvéért;

ELSŐVASÁRNAP - SZENTSÉGIMÁDÁS

07-én: ELSŐVASÁRNAP – SZENTSÉGIMÁDÁS
_____________________________________________________________________

A tápiószecsői búcsú ünnepe szeptember 14-én, vasárnap, a délelőtt 11 órás szentmise keretében lesz megtartva, melyre kiemelt szeretettel várják a kókai zarándokokat, vendégeket! A szentmisén kerül sor az új ólomüveg ablakok átadására és megáldására is!

Házasságot kötött:

Matusek József és Grósz Éva