Templomi Hírlevél 2013. október 20.

2013. október 20. Évközi 29. vasárnapXIII. évf. 42. szám

„Segítségünk az Úr nevében van, -  aki mennynek és a földnek alkotója.”

SZENTLECKE: 2 Tim 3, 14 -- 4, 2

Isten embere legyen tökéletes és minden jóra kész.

Szeretett Fiam!

Tarts ki amellett, amit tanultál, s amiről meggyőződtél, hiszen tudod, kitől tanultad. Gyermekkorod óta ismered a Szentírást: ez megadja neked az útmutatást ahhoz, hogy a Krisztus Jézusba vetett hit által eljuss az üdvösségre.

Minden írás, amelyet az Isten sugalmazott, jól használható a tanításra, az érvelésre, a feddésre s az igaz életre való nevelésre, hogy az Isten embere tökéletes és minden jóra kész legyen.

Kérve kérlek az Istenre és Krisztus Jézusra, aki ítélkezni fog élők és holtak fölött, az ő eljövetelére és országára: hirdesd az igét, állj vele elő, akár alkalmas, akár alkalmatlan. Érvelj, ints, buzdíts nagy türelemmel és hozzáértéssel.

EVANGÉLIUM: Lk 18, 1-8

Példabeszédet mondott Jézus arról, hogy szüntelenül kell imádkozni és nem szabad belefáradni. Így szólt: ,,Az egyik városban élt egy bíró, aki Istentől nem félt és embertől nem tartott. Élt abban a városban egy özvegyasszony is. Ez elment hozzá, és kérte: »Szolgáltass nekem igazságot ellenfelemmel szemben.«

A bíró egy ideig vonakodott, aztán mégis így szólt magában: »Noha Istentől nem félek, embertől nem tartok, de ez az özvegy annyira terhemre van, hogy igazságot szolgáltatok neki, mert a végén még nekem jön és megver.«''

Az Úr így szólt: ,,Hallottátok, hogy mit mond az igazságtalan bíró. Vajon Isten nem szolgáltat igazságot választottjainak, akik éjjel-nappal hozzá folyamodnak? Talán megvárakoztatja őket? Mondom nektek, hamarosan igazságot szolgáltat nekik.

Csak az a kérdés, hogy amikor az Emberfia eljön, talál-e hitet a földön?''

A lakatlan sziget

Egyszer történt egy hajótörés, amit csak egy ember élt túl. Őt a víz egy lakatlan sziget partjára vetette. Azon imádkozott nap mint nap, hogy jöjjön és mentse meg valaki. Mindennap kémlelte a horizontot, hátha meglát egy hajót, ami megmentheti, de hiába. Végül, beletörődve sorsába, épített magának egy kis kunyhót a szigeten.

Aztán egy napon, amikor elment halászni, hogy legyen aznapra is mit ennie, szörnyű dologra ért vissza. Az egész kunyhó lángokban állt! Teljesen elégett, úgy, hogy csak hamu maradt belőle. A hajótörött teljesen elkeseredett. Nemcsak hogy hajótörést szenvedett, de mire beletörődött sorsába és épített magának egy kis zárt menedéket, az is oda lett.

,,Hogy tehetted ezt velem Istenem? Mivel érdemeltem ki ezt a rosszat? Pedig már kezdtem megbarátkozni az egyedüllét gondolatával, és olyan jól éreztem magam ebben a kis kunyhóban, miért kellett ezt is elvenned tőlem?" - kiáltott Istenhez.

Másnap kora reggel, amikor kisírt szemét kinyitotta, arra ébredt, hogy kiköt egy hajó. Nem hitt a szemének! Amikor felszállt a hajóra megkérdezte a kapitányt, hogy honnan tudták, hogy ő ott van.

,,Abból a nagy füstből, amit csináltál. Abból láttuk, hogy van itt valaki a lakatlan szigeten." - felelte a kapitány.

Az ember életében vannak olyan időszakok, amikor mindent elveszettnek érez, mert annyi rossz dolog történik vele. De ha hitünk erős Istenben és hozzá fordulunk, minden negatív történésre lesz egy pozitív válasza!

(ismeretlen szerző)

Teréz anya imája

Adj időt a gondolatnak –
Erőd forrása ez.
Adj időt az imának –
A legnagyobb erő a Földön ez.
Adj időt a mosolynak –
A lélek zenéje ez.
Adj időt a játéknak –
Az örök ifjúság titka ez.
Adj időt a szeretetnek
s légy szeretett –
Isten adománya ez.

Adj időt az adakozásnak –
Önzésre nem juthat idő.
Adj időt az olvasásnak –
A bölcsesség kútja ez.
Adj időt a barátságnak –
A boldogság útja ez.
Adj időt a munkának –
A siker ára ez.
Adj időt a szeretetnek
A Mennyek kulcsa ez.

A csend gyümölcse az ima.
Az ima gyümölcse a hit.
A hit gyümölcse a szeretet.
A szeretet gyümölcse a béke.

Ámen.

MISÉK  OKTÓBER  21  –  OKTÓBER  27

22. Kedd:      1900

25. Péntek:    1900   Szalontai János és felesége Szabó Mária lelki üdvéért;

26. Szombat: 1900  Vass Károly és Milován Julianna lelki üdvéért;

27. Vasárnap:  930 Szabó József és Fecske Margit, valamint fiuk István, Szalga és Németh család elhunytjaiért

__________________________________________________________________

Ma: 15 órakor Kongregációs gyűlés, valamint országos gyűjtés a missziók javára.
__________________________________________________________________

Az októberi ájtatosságok a szentmisék előtt fél órával kezdődnek.
__________________________________________________________________

A parokia épületegyütteséhez adott minden eddigi, valamint ez utáni támogatásokat, felajánlásokat mindenkinek hálásan köszön a kókai Római Katolikus Egyházközség!!
__________________________________________________________________

Hirdetjük a kedves testvéreknek, hogy a környező településeink plébániai közösségei a havi rendszerességű dicsőítő-hálaadó délutánt ebben a hónapban 26-án /szombaton/ a templomban 17 órai kezdettel tartjuk.

A dicsőítő szentségimádás alatt közbenjáró imaszándék kérésére is lesz lehetőség. A hálaadás a 19 órakor kezdődő szentmisével zárul. Mindenkit szeretettel várunk rá!