Templomi Hírlevél 2023. október 29. XXII. évf. 44.szám

Kókai Római Katolikus Plébánia és a
Konczné Marika Tel.: 06-30-422-7364

2023. október 29. Évközi 30. vasárnap XXII. évf. 44. szám

Zsoltár válasza: „Szeretlek, Uram, Istenem, -  én erősségem.”

SZENTLECKE: 1 Tessz 1, 5c-10
Elfordultatok a halványaktól, hogy az Istennek szolgáljatok és várjátok a mennyből az ő Fiát.

Testvéreim! Mindnyájan tudjátok, hogy hogyan viselkedtünk körötökben a ti szolgálatotokra. Ti pedig az Úr és a mi követőink lettetek. A tanítást a sok nehézség ellenére is a Szentlélek örömével fogadtátok, és így Makedóniában és Ahájában minden hívőnek példaképei lettetek. Istenbe vetett hitetek mindenütt ismertté vált, ezért nem is kell róla beszélnünk. Az emberek maguktól mondják el, hogyan fogadtatok minket, hogyan fordultatok a bálványoktól az Istenhez, hogy az élő és igaz Istennek szolgáljatok és várjátok a mennyből Fiát, Jézust, akit a halálból feltámasztott, s aki megment minket az eljövendő haragtól.

EVANGÉLIUM: Mt 22, 34-40
Szeresd az Urat, a te Istenedet, és felebarátodat, mint saját magadat.

Abban az időben, amikor a farizeusok meghallották, hogy Jézus hogyan hallgattatta el a szadduceusokat, köréje gyűltek és egyikük, egy törvénytudó alattomos szándékkal a következő kérdést tette fel neki: ,,Mester, melyik a legfőbb parancs a törvényben?'' Jézus így válaszolt: ,,Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szíveddel, teljes lelkeddel és egész értelmeddel. Ez az első és legfőbb parancsolat. A második hasonló ehhez: Szeresd felebarátodat, mint saját magadat. E két parancson nyugszik az egész törvény és a próféták.''

IMA-KATEKÉZIS 2023-2026

I. Ima-Katekézis alkalom

Kedves Testvérek,

Sok szeretettel hívunk és várunk mindenkit

I. Ima-Katekézis alkalmunkra, amit 2023. november 11-én tartunk, 16:00 órától a kókai Szent Máté templomban. A lelki program várhatóan 18:00 óráig tart.

Első alkalmunk témája: megtérés, isteni természet

Programok:

• köszöntő
  • közös imádság
  • gitáros dicsőítés
  • Marton Zsolt püspök atya katekézise
  • kiscsoportos beszélgetés
  • csendes szentségimádás

„Jöjjetek hozzám mind,

akik fáradtak vagytok és terhet hordoztok, és én felüdítelek titeket.”

Mt11,28-Káldi-Neovulgáta

Ima a meghalt hívekért

Üdvözítő Jézus Krisztus! Kérünk téged, fogadd országodba híveidnek lelkét, akikért szent véredet kiontottad.

Emlékezzél meg, Uram, hogy gyarló az emberi természet, és olyanok vagyunk, mint a mezei virágok, melyek hamar elhervadnak, és a szél könnyen széthordja szirmaikat.

Te, aki a keresztfán meghallgattad a hozzád folyamodó jobb latrot, és a paradicsomnak örömét ígérted néki, hallgasd meg híveidnek kiáltását is, és kegyelmesen oldozd fel a világból kimúlt szolgáid lelkét minden bűnük kötelékétől, hogy a feltámadásnak dicsőségében a választottak között részesüljenek az örök életben.

Adj nekik, Uram, örök nyugodalmat, és az örök világosság fényeskedjék nekik! Ámen.

(Sík-Schütz Imádságoskönyve nyomán)

Dátum Időpont Szentmise felajánlása
31. Kedd:

NINCSEN SZENTMISE

01. Szerda: 09:30

Rada Kálmán és szüle lelki üdvéért;

Matusek József és felesége Vastag Mária, valamint fiuk Matusek József lelki üdvéért;

Grósz család elhunyt tagjai lelki üdvéért;

02. Csütörtök: 18:00  Elhunyt kókai papokért és hívekért;
03: Péntek   Jézus Szíve tiszteletére - ELSŐPÉNTEK
04. Szombat

Tisztítótűzben szenvedő lelkekért;

05. Vasárnap

Laczkó Ferencné Cseri Katalin lelki üdvéért;

ELSŐVASÁRNAP – SZENTSÉGIMÁDÁS

31-én, kedden nem lesz szentmise.

November 01-én, Mindenszentek napján (szerda) 09:30 órakor kezdődik a szentmise, utána kb. 10:45 SÍRSZENTELÉS, melynek összege 5.000 Ft. A szentmisék után lehet jelezni a sekrestyében. Parancsolt ünnep!

Halottak napján, 02-án (csütörtök)  18:00 órakor lesz szentmise.

Előre hirdetjük, hogy november 11-én lesz az első IMA-KATEKÉZIS, melyre mindenkit szeretettel várunk, bővebb információ a belső oldalon olvasható.

A következő Rózsafüzér-sétánk hazánk békéjéért és Kóka lelki megújulásáért november 4-én, szombaton lesz.  Délután 3 órakor indulunk a Vaskereszttől. Mostani útvonalunk: Vaskereszt - Páskom dűló - Aranyosi dűlő - Vaskereszt. 1,5 km séta, hangos rózsafüzér imával. Legutóbb is 9-en voltunk. Istennek hálát adva érte, mindenkit szeretettel várunk.

Szabados Zoltán

Adj Uram örök nyugodalmat neki!