Templomi Hírlevél 2023. január 01. XXII. évf. 1. szám

Kókai Római Katolikus Plébánia és a
Konczné Marika Tel.: 06-30-422-7364

SZŰZ MÁRIA, ISTEN ANYJA (ÚJÉV)

Ma egy új év kezdődik, és az egyház Szűz Mária ünnepével kezdi el az évet. Azért teszi ezt, mert ahogyan a megváltás története is Szűz Máriával kezdődött, úgy minden év kezdetén is Szűz Mária legyen az, akivel belépünk az újesztendőbe. Ő legyen a példaképünk és a szószolónk.

Ima a segítő Szűz Anyához
Néked Panaszkodom, kinek mondanám
Hallgass meg engem édes szűzanyám,
Nehéz óráimban adj nekem erőt
Te vigasztalj meg minden szenvedőt

Nálad minden bűnös oltalmat talál,
A benned bízóknak nem fáj a halál,
A tőled távozóknak bánatuk sincs,
Akik arra kérnek Mária segíts.

Hozzád imádkozom árvák anyja vagy,
Akinek hatalma mérhetetlen nagy,
Téged, dicsérni nem szűnik a szám,
Emelj magadhoz édes Szűzanyám.

Ámen.

2022. évi statisztika

megkeresztelt

34 fő

24 fiú

10 lány

elhunyt

48 fő ebből 8 fő volt szentséggel ellátva

23 férfi

25 nő

esküvő

6 pár

elsőáldozott

16 gyermek

Kedves Hívek!

Ezúton szeretnénk megköszönni adományaikat (952.000Ft), melyet betlehemező gyermekeink gyűjtöttek össze.

Név szerint: Tóth István, Koncsol Levente, Szabolcs Ákos,

Grúz Vanessza, Domján Domonkos, Serfőző Zoltán, Varró Jázmin, Tóth Enikő, Gedei Dorina, Nagy Krisztián, Horváth Triniti,

Rafael Ádám, Dóczi Nóra, Tóth Éva, Jezsik Luca, Répás Lili,

Rafael Noel, Rafael Norbert, Nyári Evelin, Balázs Zsófia, Turai Balázs, Losánszki Abigél, Losánszki Bendegúz, Losánszki Levente,

Papp Odett, Török Bálint, Nyári Bence, Koncz Bence, Koncz Csaba, Rácz Lehel, Rafael Ferenc, Varró Lizett, Grúz Boglárka, Suster Kiara, Somogyi Fanni, Hunyadi Eszter, Telek Zsófia, Vastag Viktória,

Léb Zalán, Merkel Rozi, Molnár Maja, Acsai Dominik, Lótos Csenge, Varga Tímea, Halla Domonkos.

Köszönjük a polgárőrségnek, hogy vigyáztak gyermekeinkre, a Szent Máté Alapítványnak pedig, hogy megvendégelte őket.

Aki nem találkozott a betlehemesekkel, és szeretne segíteni, az Ipolytölgyesi Szent Erzsébet Otthon javára szánt adományát a bejáratnál elhelyezett dobozban még január 2-ig elhelyezheti.

Hálásan köszönjük az adományokat!

Isten fizesse meg bőséges áldásával!

„Az Isten küld, testvéreim tinéktek,

hogy sugarai eleven tüzét,
amik arcáról a szívembe égtek,
sugározzam csendesen szerteszét

a testvéreknek, kik az éjben járnak.
Az Isten küldött,
szentjánosbogárnak.”

Kedves Szülők, kedves Gyerekek!

Ugye Ti is átéltétek a betlehemezések alkalmával, hogy milyen jó is közösségben lenni és együtt hirdetni a karácsony örömét, megélni a hitünket? Ha nem csak adventben szeretnétek egy jó közösséghez tartozni, akkor van egy jó hírünk: az év hátralévő részében sem kell lemondanotok erről! Hogy ez miként valósulna meg? Szentjánosbogárklubként.

A Szentjánosbogár egy keresztény katolikus Szent Ignác-i lelkiségű közösség, ami mára országos méretűvé nőtte ki magát. Közhasznú egyesület formájában működik, a Jezsuita rend támogatásával.

Legfontosabb törekvésünk, amelyet a saját életünkben és a gyerekekkel való kapcsolatainkban előtérbe helyezünk – a mindennapi kereszténység: a közösségben, személyes szeretetkapcsolatokban megélt ígérete Isten Országának.

Az ország különböző településein több, mint 40 Szentjánosbogárklub működik, melyeket tanév közben tartanak a legaktívabb vezetők. Ezeknek a foglalkozásoknak a menete, lefolyása, programja szabadon alakul, “testre szabva” a klubba járó gyerekek igényeire, szükségletire, érdeklődésére. Céljuk ugyanaz, mint ami az első Dunakeszin elindult klubnak volt: a fiatalok szellemi és lelki fejlődéséhez hozzájárulni, a mindennapi kereszténység légkörében.

Kókán is lehetőség nyílik egy új Szentjánosbogárklub megalakulására- és ez csak rajtatok múlik. Az általános iskola bármely évfolyamáról, osztályából szeretettel várunk Titeket a plébániára szombatonként, a szentmise előtt.

Ha Neked is van kedved, gyere, és csatlakozz az első alkalommal: január 14-én, 17.00-kor.

Ha kérdésed van, keress minket bizalommal!

Sótiné Laczkó Gabriella (Gabi néni)

Nyéki-Sóti Eszter

Nyéki Ferenc

SZENTMISÉK JANUÁR 02 – JANUÁR 08–IG
03. Kedd 18:00

Varró Ferencné Csatlós Éva lelki üdvéért;

Kiss Imre Károlyné Nagy Piroska lelki üdvéért;

06. Péntek 18:30

Szabó Istvánné Újfalusi Anna lelki üdvéért, halálának 30. napjára;

Elsőpéntek - Vízkereszt – Parancsolt ünnep!!

07. Szombat 18:30

Keczöl Lajos lelki üdvéért, halálának 14. évfordulójára;

Laczkó Istvánné Lantos Emma lelki üdvéért, halálának 30. napjára;

08. Vasárnap 11:00

Szabó István lelki üdvéért, halálának első évfordulójára;

Gedei János lelki üdvéért, halálának 8. évfordulójára, valamint elhunyt szüleiért;

URUNK MEGKERESZTELKEDÉSE

Ma van a Béke Világnapja. Imádkozzunk a világ, illetve családjaink békéjéért, egységéért! Az ünnep miatt a szentségimádás elmarad.

Most az év végén szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik bármilyen segítséggel, szolgálattal, kétkezi munkával, támogatással járultak Egyházközségünk működéséhez, és akik, heti rendszerességgel gondoskodnak templomunk takarításáról, díszítéséről és külön köszönet a felajánlott virágadományokért.  Isten fizessen meg érte!

06-án, pénteken Vízkereszt ünnepe, a szentmise kivételesen 18:30 órakor kezdődik, parancsolt ünnep!!

Régi hagyományokhoz híven, január 08-án házszentelések lesznek. Szándékot a sekrestyében lehet jelezni.

Kiss Imre Károlyné Nagy Piroska, Dózsa Gy. u. 59.

Adj Uram örök nyugodalmat neki!