Templomi Hírlevél 2013. június 9.

2013. június 09. Évközi 10. vasárnap XIII. évf. 23. szám

„Dicsőítelek, Uram, - mivel megmentettél engem.

SZENTLECKE: Gal 1, 11-19

Isten arra választotta ki Pál apostolt, hogy hirdesse Jézust a pogányoknak.

Testvéreim! Biztosítalak benneteket, hogy az általam hirdetett evangélium nem embertől való. Hiszen nem embertől kaptam vagy tanultam, Hanem jézus Krisztus kinyilatkoztatásából. Hallottátok már, hogy Azelőtt, még, mint zsidó, milyen magatartást tanúsítottam: könyörtelenül Üldöztem az Isten egyházát, és romlására törtem. A zsidó vallásosságban Számos fajdámbeli kortársamat felülmúltam, mert vakbuzgó követője Voltam atyáim hagyományának.

De amikor úgy tetszett annak, aki már születésemtől fogva Kiválasztott és kegyelmével meghívott, hogy kinyilatkoztassa bennem Fiát, és hirdessem őt a pogányoknak: nem hallgattam a testre és az Vérre, és Jeruzsálembe sem mentem föl apostolelődeimhez, hanem elmentem Arábiába, majd ismét visszatértem Damaszkuszba.

Három év múltán az után fölmentem Jeruzsálembe, hogy megismerkedjem Péterrel, s nála maradtam tizenöt napig. Más apostolt nem is láttam, Csak Jakabot, az Úr testvérét.

EVANGÉLIUM: Lk 7, 11-17

Jézus megsajnálja a síró édesanyát, és feltámasztja a naimi ifjút.

Abban az időben Jézus elment Naim városába. Vele mentek tanítványai és nyomukban nagy népsokaság.

Amikor a város kapujához közeledett, halottat hoztak ki, egy özvegyasszony egyetlen fiát. Az édesanyát sokan kísérték a városból. Amikor az Úr meglátta, megesett rajta a szíve, és így szólt hozzá: ,,Ne sírj!'' Azután odalépett a koporsóhoz, és megérintette azt. Erre a halottvivők megálltak. Ő pedig így szólt: ,,Ifjú, mondom neked, kelj föl!'' A halott felült, és beszélni kezdett. Ekkor Jézus átadta őt anyjának.

Mindnyájukat elfogta a félelem, és így magasztalták Istent: ,,Nagy próféta támadt közöttünk.'' ,,Isten meglátogatta népét.'' Ennek híre elterjedt egész Júdeában és mindenfelé a környéken.

Az élet választások sorozata

Bronnie Ware ausztráliai ápolónő éveken keresztül gondozott gyógyíthatatlan betegeket. Ott volt mellettük életük utolsó szakaszában. Fogta a kezüket és hallgatta a történeteiket. Sokszor órákon, napokon, heteken át. És akkor felfigyelt valamire: amikor a megbánásról beszélgettek, és arról vajon visszatekintve máshogy élnék-e az életüket, a betegek rendre ugyanazt az öt gondolatot fogalmazták meg. Álljon itt és gondolkodtasson el mindenkit az alábbi 5 pont:

1. Bárcsak lett volna bátorságom, hogy magamhoz hűen éljek, ne pedig mások elvárásai szerint!

2. Bárcsak ne dolgoztam volna olyan keményen!

3. Bárcsak lett volna bátorságom kimutatni az érzéseimet!

4. Bárcsak tartottam volna a kapcsolatot a barátaimmal!

5. Bárcsak engedtem volna boldogabbnak érezni magamat!

Az élet választások sorozata! Ez a TE életed! Válassz tudatosan, válassz bölcsen, válassz a szíved szerint! Válassz úgy, hogy minél kevesebb dolgot kelljen megbánnod!

A héten mivel kezdi?

Eljöttem hozzád, Jézus, hogy érintésedet fogadjam,
mielőtt megkezdem a napot.

Pihentesd meg tekinteted tekintetemben, segíts, hogy munkámat barátságod biztonságának tudatában végezhessem.
Töltsd be gondolataimat, hogy kitartsak a lárma sivatagában is, engedd, hogy áldott sugaraid beragyogják elmém rejtett zugait, és adj nekem erőt azokért, akiknek szükségük van rám.

Boldog Kalkuttai Teréz

Te élj a lelkemben

Ne buzogjon vágyam
másért e világban
csak, hogy szeresselek
Mindenható Isten!

Te élj a lelkemben
- ez mozgasson engem,
Szeretet-örömöd
teljesedjék bennem!

Békességet nyerve
szabadságom szárnyal,
hirdetem jóságod
szerte a világban!

Pozsonyi Ágnes

MISÉK  JÚNIUS  10  –  JÚNIUS  16

11. Kedd:      1900  Hálából a Szentlélek ajándékaiért;

14. Péntek:    1900   Ballagó diákokért;

15. Szombat: 1900

16. Vasárnap:  930  Laczkó Lajos, felesége Szabó Margit, valamint szüleikért és testvéreikért;

Ruzsák Anett lelki üdvéért; Simon Ferenc lelki üdvéért

_________________________________________________________________________

Felsővásártéren lévő kereszt felújítás utáni megszentelése június 09-én 12 órakor lesz.

Szeretettel várunk mindenkit.

_________________________________________________________________________

16-án 15 órakor Kongregációs gyűlést tartunk.

_________________________________________________________________________

A Tápiós táborokba június 16-ig lehet jelentkezni! Részletek a www.tapio.hu weboldalon.

_________________________________________________________________________

„NE FÉLJ, CSAK HIGGY!” IX. Váci Egyházmegyei Találkozó Pásztó, Június 28-29-én, melynek részleteit a templomi faliújságon, vagy a www.vaciegyhazmegye.hu oldalon olvashatják.

_________________________________________________________________________

Nagy örömmel hirdetem, hogy az egyházközségnek szánt bónusz-meglepetésként folyamatban van a templom fűtési rendszerének korszerűsítése, így a téli időszakban is jó érzéssel jöhetünk az Isten házába! (Jelszavunk: „Hideg templom” miatt senki ne maradjon otthon! ☺) Valamint szintén öröm számunkra, hogy ténylegesen elkezdődik a Plébánia épületegyüttesének teljes rekonstrukciója is. Június 22-én, szombatra várjuk mindazok segítségét, akik szívesen szánnak időt és energiát egy kis bontási munkára! Természetesen addig haladunk a feladatok elvégzésében, ameddig lehetőségeink engedik.

Mint a fűtés korszerűsítésére, mind pedig a Plébánia épületegyütteséhez minden nemű támogatást (ima, munka-, anyagi felajánlás… stb.) hálás szívvel, és azzal a köszönettel fogadunk, hogy ez az egyházközség már eddig is nagyon sok mindent megtett a saját értékeik megőrzéséért! Fejezzük be közösen, amit elkezdtünk!!!

_________________________________________________________________________

Ali Józsefné Tóth Annamária Rákóczi u. 11.