Templomi Hírlevél 2013. április 28.

2013. április 28. Húsvét 5. vasárnapja XIII. évf. 17. szám

„Istenem és királyom, magasztallak téged, - szent nevedet áldom örökkön-örökké..”

SZENTLECKE: Jel 21, 1-5a

Isten letöröl szemükről minden könnyet.

Én, János, új eget és új földet láttam. Az első ég és az első föld ugyanis elmúlt, és a tenger sem volt többé.

Akkor láttam, hogy a szent Város, az új Jeruzsálem alászáll az égből, az Istentől. Szép volt, mint a vőlegénynek fölékesített menyasszony.

Akkor hallottam, hogy a trón felől megszólal egy harsány hang:

,,Nézd, ez az Isten hajléka az emberek között! Velük fog lakni, és ők az ő népe lesznek, és maga az Isten lesz velük. Letöröl szemükről minden könnyet. Nem lesz többé halál, sem gyász, sem jajgatás, sem vesződség, mert a régi világ elmúlt.''

Akkor a trónon ülő megszólalt: ,,Íme, újjáalkotok mindent!''

EVANGÉLIUM: Jn 13, 31-33a. 34-35

Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást!

Amikor az áruló Júdás kiment a teremből, Jézus beszélni kezdett: ,,Most dicsőül meg az Emberfia, s az Isten is megdicsőül benne. Ha Isten megdicsőül benne, Isten is megdicsőíti őt saját magában, sőt hamarosan megdicsőíti.

Fiaim, már csak rövid ideig vagyok veletek. Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást! Amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról tudják majd meg, hogy tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt.''

Búzaszentelő

2013. április 28.

• Észak felé:

"Aki gondolsz a madárra, Köntöst adsz a kis virágra, Kegyes szemed legyen rajtunk, Tebenned van bizodalmunk. Téli fagyban, hóban, jégben, Te vagy minden reménységem. Jön a tavasz, az új élet, Abban minden újra éled.

• Kelet felé:

Te, ki hinted Igéd magvát, Kemény szívünk alakítsd át, Vesd el benne szent Igédet, Abból fakad örök élet. Itt a tavasz, fák rügyeznek, Áldd meg a mi vetésünket. Búzánk, árpánk aratásra, Hadd szökjön fel dúsan szárba.

• Dél felé:

Kik bajukkal Hozzád futnak, Segítségért folyamodnak, Nem szenvednek ők szükséget, Mindig érzik segítséged. Ha velünk az Úr áldása, nincs gondunk az aratásra, Százszoros lesz a termésünk, Áldj meg urunk, erre kérünk.

• Nyugat felé:

Úr Jézus, ki azt hirdetted: Ki veled tart, el nem veszhet. Erősítsd meg gyenge lelkünk, Örök tűzre ne kerüljünk. Ősi vihar hogyha kerget, Nyugtot szívünk nálad lelhet, Édes Jézus, kérünk szépen: Áldd meg munkánk egész évben.

Tanulságos történet

Noé bölcsessége

Mindenre, amit tudnod kell az életben, megtanít Noé Bárkája.

1. Ne késd le a hajót!

2. Emlékezz, mind ugyanabban a hajóban vagyunk!

3. Tervezz előre! Akkor sem esett az eső, amikor Noé megépítette a bárkáját.

4. Tartsd jó kondiban magadat! Mikor hatvanéves leszel, lehet, hogy valaki felkér egy nagy dologra.

5. Ne törődj a kritikákkal! Csak tedd meg a munkát, amit meg kell tenni!

6. A jövődet építsd magasra!

7. A biztonságod érdekében mindig párban utazz!

8. A sebesség nem mindig számít. A csiga és a párduc is ugyanabban a hajóban van.

9. Ha stresszes vagy, lebegj kicsit!

10. Emlékezz: a bárkát amatőrök, a Titanicot pedig profik építették.

11. Nem számít a vihar, ha Istennel vagy, a végén mindig vár a szivárvány.

MISÉK  ÁRRILIS  29  –  MÁJUS  05

30. Kedd:      1900  Gáspár Lajos halálának 1. évfordulójára, valamint Varró, Gáspár és Ferencz család elhunytjaiért;

03. Péntek:    1900   Családi békéért, Újvilág utcai imacsoport szándékára,

Újfalusi Rafael és felesége Leki Anna lelki üdvéért;

ELSŐPÉNTEK

04. Szombat: 1900   László Lajosné Papp Mária lelki üdvéért, felajánlja a Zöldfa utcai imacsoport;

Schvart Lajos és szülei, valamint Sági Istvánné és édesanyja lelki üdvéért;

05. Vasárnap:  930 Kósa Lajos, felesége Molnár Margit és Erzsébet lelki üdvéért;

Lantos Rafaelné Szabó Éva lelki üdvéért;

Gedei István halálának 1. évfordulójára és szülők lelki üdvéért;

ELSŐVASÁRNAP – SZENTSÉGIMÁDÁS – ANYÁK NAPJA

Szentmise után: ÉDESANYÁK MEGÁLDÁSA!!!!

_________________________________________________________________________

Tisztelettel kérünk minden adózó magánszemélyt és vállalkozást, hogy ha teheti, adójának 1 %-át a Szent Máté Alapítvány Kóka 18713628-1-13,, illetve a Magyar Katolikus Egyház 0011 javára ajánlja fel!

ZARÁNDOKLAT!

2013. május 04-én /szombaton/ zarándoklatot szervezünk Péliföld-Szentkeresztre. Jelentkezni lehet a részvételi díj /1.500.-Ft/ befizetésével, Varró Jánosnál, este a 429-217-es telefonon.

INDULÁS: 2013. május 04-én 8 órakor a templom elől.

_________________________________________________________________________

Májusi litániák: szentmisék előtt fél órával kezdődnek!

_________________________________________________________________________

Az egyházközségben az elsőáldozás május 12-én, az ünnepi szentmise keretében lesz. Imádkozzunk azokért, akik először találkoznak a szentségi Krisztussal.

Elhunyt: Kurunczi András Felsővásártér