Templomi Hírlevél 2024. január 14. XXIII. évf. 02.szám

Kókai Római Katolikus Plébánia és a
Szent Máté Alapítvány kiadványa
2243 Kóka, Kossuth Lajos u. 63. 
www.kokaiplebania.hu 
Kozsuch Zsolt Tel.: 06/30/434-9237
Konczné Marika Tel.: 06-30-422-7364


2024. január 14. Évközi 2. vasárnap  XXIII. évf. 02. szám


Zsoltár válasz: „Íme, eljövök, Uram, - hogy teljesítsem azt, amit kívánsz.”


SZENTLECKE: 1 Kor 6, 13c-15a. 17-20
Testetek a bennetek lakó Szentlélek temploma.

Testvéreim! A test nem a kicsapongásért van, hanem az Úrért, az Úr pedig a testért. Isten ugyanis feltámasztotta az Urat, és hatalmával minket is feltámaszt. Nem tudjátok, hogy testetek Krisztus tagja? Aki azonban az Úrral egyesül, egy lélek vele. Kerüljétek a testiség bűnét! Minden bűn, amelyet az ember elkövet, a testén kívül van, de a kicsapongó a tulajdon teste ellen vét. Nem tudjátok, hogy testetek a bennetek lakó Szentlélek temploma, akit Istentől kaptatok? Nem tudjátok, hogy nem vagytok a magatoké? Nagy volt a ti váltságdíjatok. Dicsőítsétek meg tehát Istent testetekben!


EVANGÉLIUM: Jn 1, 35-42
Megnézték, hogy hol lakik Jézus, és aznap nála maradtak.

Abban az időben: Ott állt (Keresztelő) János két tanítványával, és mihelyt meglátta Jézust, amint közeledett, így szólt: ,,Nézzétek, az Isten Báránya!'' Két tanítványa hallotta, hogy (János) ezt mondta , és követni kezdte Jézust. Amikor Jézus megfordult, s látta, hogy követik, megkérdezte:,,Mit kívántok?'' Azok ezt felelték: ,,Rabbi -- ami annyit jelent, hogy Mester --, hol laksz?'' ,,Jöjjetek, nézzétek meg!'' -- mondta nekik. Elmentek tehát vele, megnézték, hogy hol lakik, és aznap nála maradtak. Ez a tizedik óra ige körül volt. A kettő közül, akik hallották ezt Jánostól és követték (Jézust), az egyik, András volt, Simon Péter testvére. Ő először testvérével, Simonnal találkozott, és szólt neki: ,,Megtaláltuk a Messiást, vagy más szóval a Fölkentet'', és elvitte Jézushoz. Jézus rátekintett, és így szólt hozzá: ,,Te Simon vagy, János fia, de Kéfásnak, azaz Péternek fognak hívni.''


Aranyosi Ervin: Vedd kezedbe sorsod!

 

Tudsz-e gondjaidon felül emelkedni?
Képes vagy-e mindig, igaz ember lenni?
Képes vagy-e hinni, Istenben, csodában?
Képes vagy-e mindig itt élni a mában?

El tudod-e hinni, hogy szóval teremtesz,
hogy az imákon át eljutsz Istenedhez?
Bármit létrehozhatsz, csak hinned kell benne,
de akarnod is kell! Nem úgy, hogy: Mi lenne?

 

S ne csak akkor hidd el, amikor már látod,
hogy szavaid nyomán változik világod.
Már most is kell hinned egy jobb, s szebb világban,
jövőd szép folyója most ered a mában!

Csakis rajtad múlik, széles lesz-e végül,
keress jó társakat és hívd segítségül!
Tervezz és meglátod melléd áll ma minden,
s támogatást nyerhetsz égi, s földi szinten.

 

Ne hagyd, hogy a sorsod idegenek írják,
vágyaidnak mások ássák meg a sírját!
A jövőd már régen ott él a kezedben,
küldd el hát magadnak egy szép üzenetben.

Fogalmazd meg szépen, részletesen, sorban,
– így teremt az ember mindig, minden korban –
Aztán csak képzeld el, s elméd mozivásznán,
pergesd le e “filmet”, legyen valós látvány.

 

Éld meg képzeletben, s örüljön a lelked,

így sikerül végre valós kincsre lelned.
Ha majd a vásznadon ott, a rég vágyott cél,
ha vágyaddal végre magas szintre jöttél,

ha a rezgésszinted olyan emelkedett,
majd az Univerzum létrehozza neked.
Vedd hát a sorsodat te magad kezedbe,
bízva önmagadban, bízva Istenedben!


Egyszerű gondolatok

 

Egy 92 éves kicsi, idős ember, szépen megfésülködött, megborotválkozott, felöltözött, és reggel 8 órakor elindult az idősek otthonába. 70 éves felesége nemrég hunyt el, s ezért úgy érzi, muszáj elhagyni házát.

Az idősek otthona előterében várakozik, s ránk mosolyog, mikor azt mondjuk neki, hogy kész a szobája. Miközben a lift felé tartunk, röviden elmondom neki milyen is az ő kis szobája, elmesélem neki azt is milyen színű a függöny és az ágytakaró. Nagyon tetszik, s lelkendezik, mint egy 8 éves kisgyerek, aki most kapja meg élete első szobáját. Kedves Mihály, még nem is látta a szobát, várjon egy kicsit. Az nem baj közli. A boldogság az mindentől független dolog. A boldogságot függetlenül választom. Az, hogy a szoba tetszik-e vagy sem, nem a bútoroktól függ vagy a dekorációtól  az attól függ, ahogy én látom.


 Én már a fejemben eldöntöttem, hogy a szoba tetszeni fog. A döntésemet minden reggel az ébredésemnél hozom. Dönthetek úgy, hogy a napomat az ágyban töltöm, és számolom, hány testrészem nem működik, mely részeim fájnak vagy köszönetet mondhatok az égnek a testrészeimért, melyek jól működnek.
 Minden nap egy ajándék, ha ki tudom nyitni a szemem, az új napra koncentrálok, a szép emlékekre, melyeket az életem során gyűjtöttem össze. Az öregség az olyan, mint a bankszámlád. Azt veszed le, amit összegyűjtöttél.

Ezért az én tanácsom, hogy sok-sok boldogságot és szépet rakjál félre emlékeid bankszámlájára. Köszönöm, hogy hozzájárultál a bankszámlámhoz, ahová még tovább gyűjtögetek. Emlékezz ezekre az egyszerű gondolatokra ahhoz, hogy boldog legyél.

  1. Szabadulj meg a gyűlölettől
  2. Szabadulj meg az aggodalmaktól
  3. Élj egyszerűen
  4. Adjál többet 
  5. Várj kevesebbet

Dátum Időpont Szentmise felajánlása
16: Kedd 7:00

Béke utcai lakosok élő és elhunyt tagjaiért;

19. Péntek

18:00

Egyházközségünkért;

20. Szombat

18:30

Keczöl Lajos és felesége Gáspár Erzsébet és fiuk Lajos lelki üdvéért;

Nyéki család élő és elhunyt tagjaiért;

Schvart Gyula lelki üdvéért;

21. Vasárnap

11:00

Gyenes Istvánné Jermi Ágnes, Virág Józsefné Paradicska Ágnes lelki üdvéért, valamint Farsang, Gyenes, Tóth és Virág család élő és elhunyt tagjaiért;

Isten igéjének vasárnapja


16-án, kedden reggel 07:00 órakor kezdődik a szentmise.


Kérjük azokat a párokat, akik idén szeretnének egyházi házasságot kötni, hogy jegyes oktatás, illetve az időpont egyeztetése miatt minél előbb jelentkezzenek a sekrestyében, illetve a címlapon lévő telefonszámon.


Templomunk továbbra is minden pénteken de. 11órától, 13óráig NYITVA VAN. Ez idő alatt bárki, aki úgy érzi, hogy testének és lelkének felüdítő, és gyógyító időtöltés lenne, Isten házában elidőzni, tegye meg!

Templomunk szabadon látogatható a fent jelzett időpontban.


Elhunytak:  

Farsang István, Újvilág u. 9.

 Laczkó János, Alsőszőlősor u. 42.

Schvart Gyula, Nagykátai u. 121.

Adj Uram örök nyugodalmat nekik!

Plébánia irodai nyitvatartása

Hétfő: -
Kedd: 16:00-17:40
Szerda: -
Csütörtök:  -
Péntek: -

 

Miserend

Kedd: 18:00 óra
Péntek: 18:00 óra
Szombat: 18:30 óra
Vasárnap:  11:00 óra

Elérhetőség

Kozsuch Zsolt Tel.: 06/30/434-9237

Szentmiséket továbbra is a sekrestyében lehet íratni.

Temetéssel kapcsolatos ügyintézés: Konczné Marika 06-30-422-7364
info@kokaiplebania.hu


2243 Kóka, Kossuth Lajos u. 63.

 
© 2024 Kókai Egyházközség honlapja