Templomi Hírlevél 2023. november 26. XXII. évf. 48.szám

Kókai Római Katolikus Plébánia és a
Szent Máté Alapítvány kiadványa
2243 Kóka, Kossuth Lajos u. 63. 
www.kokaiplebania.hu 
Kozsuch Zsolt Tel.: 06/30/434-9237
Konczné Marika Tel.: 06-30-422-7364


2023. november 26. Krisztus király vasárnapja XXII. évf. 48. szám


Zsoltár válasza:  „Az Úr nékem pásztorom, - ínséget nem kell látnom.”


EVANGÉLIUM: Mt 25, 31-46

Abban az időben Jézus így szólt tanítványaihoz: Amikor az Emberfia eljön az ő dicsőségében, összes angyalának kíséretében, és helyet foglal dicsőséges trónusán, akkor minden nemzet összesereglik előtte, ő pedig elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kosoktól; a juhokat a jobbjára állítja,a kosokat pedig a baljára. Azután a király így szól a jobbján állókhoz: ,jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Mert éhes voltam és ti ennem adtatok; szomjas voltam, és ti innom adtatok; idegen voltam, s ti befogadtatok; ruhátlan voltam, és ti betakartatok; beteg voltam, és ti fölkerestetek; börtönben voltam, és ti meglátogattatok!''

Erre megkérdezik tőle az igazak: ,,Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enni adtunk volna neked, vagy szomjazni, hogy inni adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna, vagy ruhátlanul, hogy betakartunk volna téged? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogattunk volna?'' Akkor a király így felel: ,,Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek!'' Ezután a balján állókhoz szól: ,,Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, és nem adtatok nekem enni; szomjas voltam, és nem adtatok inni; idegen voltam, s nem fogadtatok be; ruhátlan voltam, és nem takartatok be; beteg voltam és börtönben sínylődtem; s ti nem látogattatok meg engem!'' Erre ők is megkérdezik: ,,Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, és nem siettünk a segítségedre?» Ő pedig ezt feleli majd nekik: ,,Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebbek egyikével nem tettetek, velem nem tettétek!» Ezek akkor az örök büntetésre mennek, az igazak pedig az örök életre.

Családi ünnep a templomban 2023. november 26.

Adjunk hálát az egyházközség közösségében mindazokért, akik hűségesen kitartottak egymás mellett, jóban, rosszban és elfogadták meghívásunkat. Álljon előttünk példaként az ő hűségük!

Álljon előttünk példaként az ő hűségük!

 

60 évesek

Minkó Mihály – Lénárt Mária

Bíró Sándor Mihály – Szolga Piroska

 

55 évesek:

Laczkó István  – Dávid Anna

Paitz István – László Éva

Rácz Sándor – Szalga Piroska 

Laczkó István  - Jermi Mária

Tóth László – Lantos Piroska

 

50 évesek:

Schvart József – Nécs Mária

Pozsgai István – Szabó Mária

Tóth László – Balázs Mária

 

45 évesek:

Szűcs István – Lénárt Mária

László József – Surányi Zsuzsanna

Laczkó János – Csatlós Mária

Dobrai Sándor – Holló Mária

Beer József – Trepák Anikó

Kovács Sándor – Veres Mária

Kovács József – Bense Mária

Répás István – Schaffer Gabriella

Mészáros Károly – Urbán Rozália

Dobrai Ferenc – László Mária

Acsai László – Gáspár Éva

Gyenes Vendel – Horty Mária

Fütyű István – Maró Julianna

Németh Lajos – Dorkó Margit

 

40 évesek:

Acsai János – Koncz Erika

Soós József – Nagy Magdolna

Tényi Tibor – Gódor Anna

Bari István – Vastag Erzsébet

Bugyi Tibor – Surányi Éva

Gyenes István – Pozsgai Anna

Varró János – Maró Julianna

Koncz János – Kenéz Éva

Tóth Ferenc – Merczel Mária

Bedő László – Horváth Ágnes 

 

35 évesek:

Szekeres János – Vékony Mária

László Imre – Hajnal Gyöngyi

Rácz József – Fekete Orsolya

 

30 évesek:

László Zoltán – Lesti Katalin

Kocsi József – Nagy Ágota

Dr. Haris István – Juhász Mária

 

25 évesek:

Szabó István – Nyéki Rozália

Rácz Sándor – Tóth Rita

Kőhalmi Tamás – Balázs Magdolna

 

20 évesek:

Acsai László – Csernák Éva

Kiss Róbert Ferenc – Szatmári Katalin

Bősze Marcell – Sörös Annamária


Dátum Időpont Szentmise felajánlása
28. Kedd:    18:00

Alsóvásártér utcai lakosok élő és elhunyt tagjaiért;

01: Péntek 18:00

Sólyom Csabáné Gedei Katalin lelki üdvéért, halálának 30. napjára;

Jézus Szíve tiszteletére – ELSŐPÉNTEK

02. Szombat

18:30

Szabó András lelki üdvéért, halálának 30. évfordulójára;

03. Vasárnap

11:00

Dr. Cseh József és felesége Herczku Ilona lelki üdvéért;

Nagy János és felesége Blahúz Matild lelki üdvéért;

ADVENT 1. VASÁRNAPJA – ELSŐVASÁRNAP - SZENTSÉGIMÁDÁS


Az első szál adventi gyertyát december 02-án, szombaton a 18.30 órakor kezdődő szentmise előtt ünnepélyesen gyújtjuk meg szokásaink szerint kinn a templom előtti koszorún; s ezzel kezdetét veszi az adventi időszak, a karácsonyra való készülődés.


Adventben minden kedden és pénteken hajnali 6:00 órakor lesznek "roráte" szentmisék.  Szombaton továbbra is 18:30 órakor kezdődik a szentmise.


Templomunk továbbra is minden pénteken de. 11órától, 13 óráig NYITVA VAN. Ez idő alatt bárki, aki úgy érzi, hogy testének és lelkének felüdítő, és gyógyító időtöltés lenne, Isten házában elidőzni, tegye meg!

Templomunk szabadon látogatható a fent jelzett időpontban.


A következő Rózsafüzér-sétánk hazánk békéjéért és Kóka lelki megújulásáért december 2-án szombaton lesz.  Délután 3 órakor indulunk szintén a Vaskereszttől, de most a Szent Flórián utca 2 ágát járjuk körbe. Bő másfél km séta, hangos rózsafüzér imával. Legutóbb heten voltunk. Istennek hálát adunk az elmúlt 1 évért, és mindenkit szeretettel várunk.


Elhunyt:

László Tibor, Zöldfa u. 40.

Adj Uram örök nyugodalmat neki!

Plébánia irodai nyitvatartása

Hétfő: -
Kedd: 16:00-17:40
Szerda: -
Csütörtök:  -
Péntek: -

 

Miserend

Kedd: 18:00 óra
Péntek: 18:00 óra
Szombat: 18:30 óra
Vasárnap:  11:00 óra

Elérhetőség

Kozsuch Zsolt Tel.: 06/30/434-9237

Szentmiséket továbbra is a sekrestyében lehet íratni.

Temetéssel kapcsolatos ügyintézés: Konczné Marika 06-30-422-7364
info@kokaiplebania.hu


2243 Kóka, Kossuth Lajos u. 63.

 
© 2024 Kókai Egyházközség honlapja