Templomi Hírlevél 2019. október 13.

A Kókai Római Katolikus Plébánia és a
Miklós Zalán atya Tel.: 06/30/329-9413
Rada Anna: Tel.: 06/30/619-7529

2019. október 13. Évközi 28. vasárnap XVII. évf. 41. szám

„Az Úr megmutatta üdvösségét, - a nemzetek színe előtt.”

SZENTLECKE
: 2 Tim 2, 8-13

Aki hűségesen kitart Krisztus mellett, az uralkodni is fog vele.

Szeretett Fiam!

Ne felejtsd, hogy Jézus Krisztus, Dávid sarja feltámadt a halálból. Erről szól evangéliumom, amelyért meghurcoltak, sőt mint valami gonosztevőt, még bilincsbe is vertek. De az Isten szava nincs megbilincselve.

A választottakért tehát mindent eltűrök, hogy az örök dicsőségben ők is elnyerjék az üdvösséget Krisztus Jézusban. Igaz kijelentés ez: ha meghalunk vele, vele együtt élni is fogunk: ha tűrünk vele, vele együtt uralkodni is fogunk. Ha azonban megtagadjuk őt, ő is megtagad minket, de ha mi hűtlenné válunk, ő hű marad, mert önmagát nem tagadhatja meg.

Lk 17, 11-19

Mindenért adjunk hálát az Úrnak, és dicsőítsük őt!

Jézus egyszer útban Jeruzsálem felé áthaladt Szamaria és Galilea határvidékén.

Amikor betért az egyik faluba, tíz leprás férfi jött vele szembe. Még

messze voltak, amikor már megálltak, és hangosan így kiáltottak: Jézus, Mester! Könyörülj rajtunk!''

Ő rájuk tekintett, és így szólt hozzájuk: ,,Menjetek és mutassátok meg magatokat a papoknak.'' Útközben megtisztultak.

Az egyik, amikor észrevette, hogy meggyógyult, visszament, hangos szóval dicsőítette Istent, arcra borult Jézus lába előtt, és hálát adott neki. És ez az ember szamaritánus volt.

Jézus megkérdezte: ,,Nemde tízen tisztultak meg? Hol maradt a többi kilenc? Nem akadt más, aki visszajött volna, hogy hálát adjon Istennek, csak ez az idegen?'' Aztán hozzá fordult: ,,Kelj fel és menj! Hited meggyógyított téged.''

Kedves Testvérek!

Római Katolikus Egyházközség Kóka, a Szent Máté Alapítvány Kóka, Kóka Községi Kft, valamint néhány magánszemély támogatásával nyílt lehetőség a koncert megtartására.

Belépődíjat a szervezők nem szednek, azonban tekintettel a jelentős költségre, tisztelettel kérjük személyenként minimum 1000 Ft támogatás befizetését az Egyházközség és a  Szent Máté Alapítvány céljainak támogatására, melyet a templom bejáratainál megtalálható "Adomány a Szent Máté Alapítványnak" feliratú dobozba tudnak  elhelyezni.

„Játék Sarok”

Szükségünk van másokra, hogy élni tudjunk, és meg tudjuk osztani a szeretetet és bizalmat, amelyet az Úr ad nekünk.

Ferenc pápa

SZENTMISÉK OKTÓBER 14 – OKTÓBER 20

15. Kedd: 18:00 Damjanich utcai lakosok élő és elhunyt tagjaiért;

18. Péntek: 18:00 Püspökatya szándékára;

19. Szombat: 18:30 Laczkó Ferencné Leki Margit lelki üdvéért (halálának 1. évfordulóján);

20. Vasárnap: 9:00 Dudás József lelki üdvéért;

MISSZIÓS VASÁRNAP–GITÁROS SZENTMISE

20-án:    Missziós vasárnap! Gyűjtés missziók javára.

20-án:    15 órakor Kongregációs imaóra lesz.

Október folyamán a hétköznapi szentmisék előtt fél órával, Rózsafüzér imádsággal köszöntjük Égi Édesanyánkat.

Az év végéhez közeledvén, kérjük kedves Híveinket - akik még nem tették -, hitbéli kötelességüknek eleget téve, EGYHÁZI HOZZÁJÁRULÁSUKAT (2 500 Ft/fő) rendezzék, ezáltal áldoznak és részt vállalnak az egyházi közösség (plébánia, templom fenntartása, közüzemi kiadások, egyéb programok) működésében.

Erre lehetőség van a szentmisék után, vagy irodai nyitva tartás szerint, mely az újság hajtott részén található, avagy a templomban hátul található csekkel.

Az elmaradt egyházi adót 3 évre visszamenőleg lehet rendezni, szentségek kiszolgáltatásának kérésekor vagy szentmise szándék bejegyzésekor, illetve temetési adminisztrációs ügyeink rendezésekor.

Elhunyt:   Zollai István, József Attila u. 9.

Adj Uram örök nyugodalmat neki!