Templomi Hírlevél 2018. június 03.

A Kókai Római Katolikus Plébánia és a
www.kokaiplebania.hu  Tel.: 06/30/329-9413
Rada Anna: Tel.: 06/30/619-7529

2018. június 03. Úrnapja XVI. évf. 22. szám

Nagy szeretettel köszöntjük Miklós Zalán plébános atyát, aki

június 01-től Kóka és Tápiószecső egyházközségek lelkipásztori teendőit látja el.

Isten áldását kérjük munkájához.

„Veszem az üdvösség kelyhét, -  és az Úr nevét hívom segítségül.”

Mk 14, 12-16. 22-26

Jézus az utolsó vacsorán saját testét és vérét adja apostolainak.

A kovásztalan kenyerek ünnepének első napján, amikor a húsvéti bárányt feláldozzák, tanítványai megkérdezték (Jézust): ,,Mit akarsz, hová menjünk, hogy elkészítsük számodra a húsvéti vacsorát?''

Erre elküldte két tanítványát ezekkel a szavakkal: ,,Menjetek a városba. Találkoztok ott egy emberrel, aki vizeskorsót visz. Kövessétek őt, aztán ahová bemegy, ott mondjátok meg a házigazdának: A Mester kérdezi, hogy hol van az a szállás, ahol a húsvéti vacsorát tanítványaimmal elfogyaszthatom? Ő mutat majd nektek egy étkezésre berendezett, tágas, emeleti termet. Ott készítsétek el nekünk.'' A tanítványok elmentek, s a városba érve mindent úgy találtak, ahogy megmondta; és elkészítették a húsvéti vacsorát.

Vacsora közben kezébe vette a kenyeret, megáldotta, megtörte, és ezekkel a szavakkal adta nekik: ,,Vegyétek, ez az én testem.'' Majd fogta a kelyhet, hálát adott, odanyújtotta nekik, és mindnyájan ittak belőle. Ő pedig így szólt: ,,Ez az én vérem, a szövetségé, amely sokakért kiontatik. Bizony mondom nektek: nem iszom többé a szőlő terméséből addig a napig, amíg az újat nem iszom az Isten országában.''

Ezután zsoltárt énekelve kimentek az Olajfák hegyére.

Úrnapja

"Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér, Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adni fogok, az én testem a világ életéért." Vita támadt erre a zsidók közt: "Hogyan  adhatja ez testét eledelül nekünk?"- mondták.

Jézus megerősítette: "Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok az ő vérét, nem lesz élet bennetek. Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van és én föltámasztom az utolsó napon. A én testem valóban étel s az én vérem valóban ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, bennem marad, és én őbenne. Amint engem  küldött az élő Atya és én az Atya által élek, úgy aki engem eszik, énáltalam él. Itt a mennyből alászállott kenyér, ez nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és mégis meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, örökké él."

(Jn.6,51-58)

A grafikát Simon András készítette.

Lelkem békéje – ITT

Csak itt vagyok én igazán otthon.

Itt elcsitul minden keresésem

és minden rohanásom itt elpihen.

Szentségházad áldott küszöbére

lehajtom fáradt homlokom

REGGELI IMA A SZENTLÉLEKHEZ

Veled akarom kezdeni a napom, lelkem Lelke, Szentlélek Isten,
Veled, mert meg akarom szentelni általad, Megszentelő.
Veled akarom kezdeni a napom, lelkem Lelke, mert semmit sem fogok elrontani, de inkább mindent a legjobban tenni, ha Te velem leszel Bölcsesség Lelke.

Veled akarom kezdeni a napom, lelkem Lelke, mert minden percemnek értelme lesz Isten szerint, ha Te velem leszel, útitársam, Értelem Lelke.

Veled akarom kezdeni a napom, lelkem Lelke, mert ha értelmem sötétben botorkálna, miközben Krisztust, az Utat keresi, Te légy neki világosság, az Igazság, a Tanács Lelke.

Veled akarom kezdeni a napom, lelkem Lelke, mert semmiféle testi-lelki fáradtság le nem tör, kísértés, kishitűség, meg nem értés, üldözés, szenvedés meg nem ejt, el nem csüggeszt, szereteted győz bennem, ha Te velem leszel, Erősség Lelke.

Veled akarom kezdeni a napom, lelkem Lelke, mert minden kérdésben jártas leszek: a mennyek országa mindent tudni szükséges titkát, az „egy szükséges”-t ismerni fogom, ha Te velem leszel, Tudomány Lelke.

Veled akarom kezdeni a napom, lelkem Lelke, mert könnyű és boldogító lesz számomra az ima, az elmélkedés, az önmegtagadás, az Istenkeresés, ha Te Velem leszel, Jámborság Lelke.

Veled akarom kezdeni a napom, lelkem Lelke, mert semmitől sem fogok félni, félreértéstől, rágalomtól, lelki szárazságtól, betegségtől, haláltól, csupán csak a bűntől, ha Te velem leszel, az Úr félelmének Lelke.

Hogyha szeretni vágyom, Te légy nekem szeretet Lelke; piros szeretet fehér Lelke, szeress engem hét ajándékoddal, hétszeresen szeress engem, szeresd azokat, akiket szeretnem kell. Segíts nekem mindenkit Benned szeretni és mindenkiben Téged szeretni.

Ámen

Biztos pont

A jó és a rossz, az élet és a halál, a szeretet és a szeretettel ellentétes erők közötti mérhetetlen küzdelem középpontjában a család áll.

II. János Pál pápa breviáriuma

SZENTMISÉK  JÚNIUS  04 –  JÚNIUS  10

5. Kedd:      1800  Magyar utcai lakosok élő és elhunyt tagjaiért;

8. Péntek: 1800   Major utcai lakosok élő és elhunyt tagjaiért;

9. Szombat: 1830 Hálaadó szentmise;

Tóth Lajos halálának 2. évfordulójára, valamint Tóth Lajos és Holló János elhunyt családtagokért;

Dóczi György és felesége Koncz Margit és hozzátartozók lelki üdvéért;

Hetyei László és Sőregi Margit lelki üdvéért;

10. Vasárnap: 930 Ruzsák Anett lelki üdvéért;.

_______________________________________________________________

- Gyónási lehetőség a hétköznapi szentmisék előtt félórával, illetve szombaton a szentmise után.
_______________________________________________________________

- Ma /vasárnap/: a szentségimádás elmarad!!!
_______________________________________________________________

- Dr. Beer Miklós megyéspüspök 2018. június 01-től Miklós Zalán atyát Kóka és Tápiószecső plébániai kormányzójává nevezte ki. Első miséjét ma tartja, imádkozzunk érte!
_______________________________________________________________

- Kedves Testvérek! Találtam fél pár arany fülbevalót a Plébánia bejáratánál, átvehető: Gyenes Rafaelné, Homok u. 1.

- Elhunyt:

László Gáborné Bugyi Anna Tabán u. 6.

Adj Uram örök nyugodalmat neki!