Napi evangélium
21. szerda
(Damiáni Szent Péter)
Jón 3,1-10; Zs 50; Lk 11,29-32
Ninive lakói megtértek a rossz útról

- Február 14-én hamvazószerda, a nagyböjt kezdete. A nevét onnan kapta, hogy ezen a napon a szentmise keretében a pap hamuval keresztet rajzol a homlokunkra a bűnbánat jeleként.

Kókán hamvazószerdán 18.00 órakor lesz szentmise és hamvazás, aki ekkor nem tud eljönni, az február 17-én /szombaton/ és február 18-án /vasárnap/ is részesülhet a hamvazás szertartásában. Ez a nap a 14 és 60 év közötti katolikusok számára szigorú böjti nap!!!

- Február 18-án Nagyböjt 1. vasárnapja.

- Nagyböjt péntekjein a 18.00 órakor kezdődő szentmise előtt fél órával keresztutat járunk.

Az első alkalom: 16-a.

- Nagyböjtben:

- Péntekenként: a szentmise előtt keresztúti ájtatosság;

Krisztus hív!

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit közösségeink nevében!

Hívjunk másokat is! A keresztútjárás ájtatosság és misztérium.

Krisztus élete,- szenvedése bennünk.

- Szombatonként: TZ-i imaóra a szentmise után.

- Március 19-én ünnepli az egyház Szent József, Szűz Mária jegyesének ünnepét, ezért 17-én, szombaton, illetve 18-án, vasárnap Plébánosunk megáldja az apukákat, nagypapákat. Ilyen módon is megemlékezünk az apai méltóságról, erőt kérünk az apai hivatás megéléséhez. Szeretettel várunk rá minden édesapát és nagyapát.

- Kérjük azokat a párokat, akik idén szeretnének egyházi házasságot kötni, hogy jegyes oktatás, illetve az időpont egyeztetése miatt minél előbb jelentkezzenek a sekrestyében, illetve a Templomi Hírlevél címlapján lévő telefonszámon.

Gyenes Rafaelné